Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

2.0 8v wymiana skrzyni


grzegorz55555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam auto tak jak w temacie i niestety zepsuła mi się skrzynia biegów i teraz mam pytanie od jakiego innego renault będzie pasowała skrzynia do mojego autka ??

 

niedaleko mnie znalazlem lagune 2.0 8 v czy będzie tez pasowała ??

http://autozdrojewski.otomoto.pl/renault-laguna-na-czesci-C15780346.html

 

byłem tez na kilku szrotach i tez maja jakieś do renault skrzynie tylko pytali się jakie jest mocowanie skrzyni jaki jest średnica wałka i jak mocowany jest rozrusznik wie ktoś coś na ten temat?? bo bym już zakupił skrzynie szybciej bo mechanik dopiero za kilka dni będzie mógł zajrzeć do autka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj skrzyni JB3, bo taka jest u Ciebie.

Czy podejdzie z LAGUNY to nie wiem? Była taka skrzynia stosowana w Lagunie I z silnikiem 1,8, ale jest inne sprzęgło, pewnie też mogą być inne różnice.

A co właściwie Ci się stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś wypadek i skrzynia sie zblokowała mechanik ja rozblokował i od pewnego czasu zaczeła 5 wyskakiwać az pewnego pieknego razu dnia 5 sie skonczyla przejechalem na 4 z 20 km i trzask zgrzyt i koniec zadnego biegu nie ma.

 

mam szukac JB3 a dalej jaki numer ma byc ?? jaka to jest różnica?? i pojemnosc musi byc 2.0 ???

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Edytowane przez grzegorz55555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szukaj skrzyni JB3, bo taka jest u Ciebie.

Czy podejdzie z LAGUNY to nie wiem? Była taka skrzynia stosowana w Lagunie I z silnikiem 1,8, ale jest inne sprzęgło, pewnie też mogą być inne różnice.

A co właściwie Ci się stało?

 

 

Panie Modzie :) Skrzynia JB3 w 2.0 ???? Pierwsze ostrzeżenie :) ! Po trzecim wywalamy Moda ;D

Oryginalna w 2.0 8V ma oznaczenie JC5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kunamarten informację podałem na podstawie Dialogysa i Sam naprawiam wyd I.

W każdym przypadku podane jest, że do Meganki I PhI przy silniku F3F750, czyli 2.0/8V montowane były skrzynie JB3. Skrzynia JC5 była montowana w Scenicu I phI z tym silnikiem. Tak mówią źródła.

Ostrożnie z ostrzeżeniami bo jak na razie to ostrzeżenie przydało by się Tobie.

Tym bardziej, że grzegorz55555 bardzo słabo zidentyfikował swoje auto. Poza tym napisał posta i tyle go widzieli. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro używasz dialogysa to dobrze wiesz że nie zawsze można mu wierzyć ;D

Program do kitu w porównaniu z programami Fiata lub Peugeota/Citroena. Różnica jest zauważalna już w sposobie obsługi w/w.

Ale byc może masz rację bo Renault potrafiło odwalić jakiś numer i upierałbym się aby sprawdzić to po nr Vin lecz jak słusznie zauważyłeś zbyt słaba identyfikacja pojazdu przez kolegę . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podepnę się. Pacjent Scenic I ph I rocznik `97 z serduchem 2.0 8V F3R. Byłem dziś u jednego mechanika, stwierdził 80% skrzynia 20% dla sprzęgła. Auto jeździ z tym że, strasznie warczy, grzechocze. Biegi wchodzą jak na razie bez problemów. Podczas jazdy dopiero chyba 3 razy, nie chciał wejść żaden prócz 5tki. Czy na luzie czy na biegu słychać dźwięk jak na nagraniu w załączniku. Podczas jazdy, delikatnie jest ciszej. Przy zmianie, czy schodzeniu z obrotów dźwięk się nasila. Na drugą diagnozę auto zostawić mam dopiero w środę, lecz strasznie mnie męczy co to może być.

 

Edytowano:

Dodany link do pliku dźwiękowego http://www.4shared.com/mp3/DkYqpIBu/Gos_001.html

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!