Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

Do kolegi Jarpi.

Chcę w identyczny sposób zamontować te światła tylko widzę na fotce, że tak jakoś ku górze jest skierowany uchwyt, nie na wprost. Czy po zamontowaniu samej lampy też tak jest? Może jest jeszcze nie dokręcony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi moby_76

Podłożyłem pod kątowniki świateł LED z przodu (patrząc na Sceniola) podkładkę plastykową podzieloną na 4 części, na wszelki wypadek, a nie chciałem by komuś biły po oczach. <piwko> :)

W załączniku masz dwa zdjęcia z zaznaczonymi czerwonymi miejscami, gdzie podłożyłem kawałki podkładki oraz widok zdjęcia sceniola z zapalonymi światłami w oddali.

 

P.S.

Jechałem w niedzielę do Poznania na zajęcia, po drodze mijałem kilka patroli drogówki - patrzyli, ale nie zatrzymali. Więc uważam, że muszą być założone poprawnie.

post-29807-0-70031400-1335121266_thumb.jpg

post-29807-0-17241000-1335122504_thumb.jpg

post-29807-0-44473900-1335122569_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to lampy dwufunkcyjne HELLA

http://www.hella.com/produktion/HellaSG/WebSite/MiscContent/Download/Wholesalers/LEDayline_DRL.pdf

Myślimy, że jedno z bardziej sensownych rozwiązań, a opisane to jest dokładnie na 18 stronie tego tematu, w tym poście:

http://megane.com.pl/topic/32397-swiatla-do-jazdy-dziennej/page__view__findpost__p__213081

http://megane.com.pl/topic/32397-swiatla-do-jazdy-dziennej/page__view__findpost__p__213179

... i jeszcze kilku dalszych

No ale kto by tam czytał co już napisano??? <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są lampy Helli lecz raczej domowa przeróbka oryginalnego halogenu. Zwróć uwagę na kolor światła i szybkość reakcji na włączenie / wyłączenie. Dzienne są jako LEDy, a przeciwmgłowe na żarówce. W tych od Helli dzienne są też na żarówce.

Nawet autor się przyznał:

denne led na renault megane2 domaca praca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reakcja kolegi gojgiena szybka, ale chyba nie do końca trafna

Chyba jednak trafna, bo w opcji całkowitej legalności czyli z homologacją to tylko takie, które mają na kloszu także RL znakowane. Każda samoróba (dokładanie ledów do przeciwmgielnych) wykracza poza dopuszczalne przepisami standardy w naszym kraju.

Jesli jednak to homologowane przeciwmgielne z ledami, to tylko źródłem światła różnię się od tych wspomnianych w moim poście lamp HELLI. Sposób podłączenia i funkcjonalność ta sama, to i ocena identyczna.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można dostać takie oryginały helli? Ten link co Czacha podał już nie działa ( nie ma tam sklepu internetowego ).

Chyba nie prowadzą już sklepu. Może napisz do nich maila, czy można kupić detalicznie. Albo poszukaj w Internecie sklepów z częściami samochodowymi, którzy są dystrybutorami oświetlenia Hella. Zadzwoń, podasz numer katalogowy i powinni sprowadzić. Widziałem też w niemieckim sklepie internetowym, nawet z wysyłką wychodziło taniej niż w Polsce. Numer katalogowy znajdziesz w karcie, którą podał gojgien. Są dwie wersje - dzienne z przeciwmgłowymi oraz dzienne z drogowymi. Nie zapomnij o wtyczkach, nie są drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór mój, padnie chyba jednak na coś tradycyjnego.

Zastanawiam się między NSSC DRL 506 HP a Philips DayLight 4. Tylko, że NSSC nie spełnią przepisów (odległość między nimi ok. 53 cm), mieszczą się jednak idealnie między tablicę a przeciwmgielne. Natomiast krótkie Philipsy zmieszczą się w normie, ale wydają się słabo widoczne w pełnym słońcu. Ceny obu modeli podobne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i zainstalowałem zestaw Ring BRL0401, światła te posiadają homologację europejską. Są to dwa zestawy LED po 12W każda (8 x 1.5W). W zestawie jest jednostka sterująca, którą się podpina pod + stacyjki, minus oraz pozycyjne. Załączenie pozycyjnych powoduje wyłączenie świateł do jazdy dziennej.

 

lampkale.jpg

 

Nie będę się rozwlekał jak lampki przykręciłem, bo nie jest to za specjalnie skomplikowane. Najwięcej problemów sprawiło mi podłączenie elektryki "z głową". Jako, że mam jakotakie pojęcie o elektromechanice i elektronice to wiem, że podłączenie czegoś "na pałę" w skomputeryzowanym samochodzie nie jest najlepszym rozwiązaniem. Najpierw chciałem podłączyć plus stacyjkowy pod silniczek wycieraczek. Nie dość, że blisko to i jeszcze dostęp łatwy, a na chłopski rozum do silniczka powinny dochodzić 4 przewody: plus, minus, bocznikowanie przerywacza (czyli impuls startowy) oraz dodatkowy plus na szybki bieg. Przynajmniej tak to było kiedyś. Już nie <piwko> Po podłączeniu jednej lampki pod plus napięcie spadło z 13V do 6.5V. Czyli nie tędy droga - silnik ten jest terowany w jakiś bardziej wysublimowany sposób. Rzut oka na skrzynkę bezpieczników: siedzi ciasno i pomimo wyjętej przedniej lewej lampy dojście nijakie. Decyzja: ciągniemy przewód do kabiny i podpinamy pod zapalniczkę i przy okazji jest łatwa możliwość instalacji wyłącznika świateł pod deską rozdzielczą w sytuacji, kiedy z różnych przyczyn nie chcemy tych świateł mieć włączonych.

Edytowane przez sanfran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie prowadzą już sklepu. Może napisz do nich maila, czy można kupić detalicznie. Albo poszukaj w Internecie sklepów z częściami samochodowymi, którzy są dystrybutorami oświetlenia Hella. Zadzwoń, podasz numer katalogowy i powinni sprowadzić. Widziałem też w niemieckim sklepie internetowym, nawet z wysyłką wychodziło taniej niż w Polsce. Numer katalogowy znajdziesz w karcie, którą podał gojgien. Są dwie wersje - dzienne z przeciwmgłowymi oraz dzienne z drogowymi. Nie zapomnij o wtyczkach, nie są drogie.

Dzięki za info, trzeba będzie zająć się poszukiwaniami <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ładnie i dziwnie. Szkoda, że tak wystają poza linię zderzaka.

A tak na boku, to co to za lampki?

I nie wiem czy wiecie, ale światła do jazdy dziennej nie muszą być idealnie ustawione na wprost. Dopuszczalne jest 10-stopniowe odchylenie lamp (na zewnątrz-boki pojazdu)

Edytowane przez moby_76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te lampki to Ring BRL0401. Przeczytaj post 551.

 

Tak wystają bo muszą być skierowane dokładnie na wprost, tak jak pisałeś. A nie chciałem wycinać nic w zderzaku i jednocześnie chciałem, żeby były jak najbliżej bocznej krawędzi.

 

Dodano: 30 kwi 2012 - 13:38

Tak podczas przerwy spojrzałem jeszcze raz i okazuje się, że jak się patrzy z góry to światła nie wystają w ogóle. W każdym bądź razie za zderzak nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie wiem czy wiecie, ale światła do jazdy dziennej nie muszą być idealnie ustawione na wprost. Dopuszczalne jest 10-stopniowe odchylenie lamp (na zewnątrz-boki pojazdu)

Dla wszystkich urządzeń sygnalizacji świetlnej, łącznie z tymi umieszczonymi na bocznym poszyciu, oś odniesienia światła zamontowanego na pojeździe musi być równoległa do płaszczyzny nośnej pojazdu na drodze. Ponadto musi być ona prostopadła do środkowej wzdłużnej płaszczyzny pojazdu w przypadku bocznych świateł odblaskowych i świateł obrysowych bocznych oraz równoległa do tej płaszczyzny w przypadku wszystkich innych urządzeń sygnalizacji świetlnej. W każdym kierunku dopuszcza się odchylenia ± 3°. Ponadto muszą być spełnione wszystkie szczegółowe instrukcje montażu przewidziane przez producenta.

 

Tekst powyżej to wyciąg z Regulaminy 48 EKG ONZ.

 

Tolerancja 10° dotyczy świateł dziennych Philipsa i nie należy tego rozciągać na pozostałe światła. Widocznie ich odbłyśnik jest tak ukształtowany, że świecą one na tyle szerokim strumieniem, że spełniają wszystkie wymagania w zakresie światłości w poszczególnych kierunkach nawet przy takim odchyleniu. Jest to duży plus tych świateł. Te od Helli świecą dość wąsko, zatem o większym odchyleniu niż zawsze dopuszczalne 3° raczej nie może być mowy.

 

sanfran, po co Ci te diody skoro jeździsz na Wyspach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!