Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klopoty z odpalaniem


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam scenika 1.9 dTi 2000 r. odkąd zrobiło się chłodniej mam problemy z zapalaniem odpala dopiero za 2, 3 a czasami nawet 4 razem. dodam że latem było ok chodził jak szwajcarski zegarek. wymieniłem świece i wszystkie filtry i nic nie pomogło dalej to samo. jak już odpali auto ciągnie jak powinno na luzie pale nim gumy. codziennie deptam mu 110 - 130 km/h i nie bierze nai grama oleju. miał ktoś może taki przypadek lub wie ktoś co to może być. z gury dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo,

Jestem zielony, bo mam Megane II od niedawna ( 1.6 16V Privilege). Zapala mi za pierwszym razem, ale od kilku dni przy zapalaniu coś strasznie klekocze, tak jakby wiatrak o coś haczył. Wydaje mi się, że jak jest ciepły, problemu nie ma, ale na zimno jest klekot.

To dziwne, bo samochód jest w idealnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam wszystkich

Podłącze sie pod temat bo nie chce zakładać nowego aczkolwiek moj problem z odpalaniem jest troche inny. Mam Scenica z 1998r silnik 1,6 E bez instalacji gazowej. A wiec wygląda to w ten sposob ze przekręcam kluczyk wszyskie kontrolki zapalają sie poprawnie a pozniej gasną tak jak powinno byc jednak za nic w swiecie nie mozna odpalic autka. rozrusznik kręci ale odpalic nie moge nawet za 20 razem. Ostatnio stałem na lekkim wzniesieniu wiec udało mi sie odpalic dopiero na popych i wszystko było ok silnik pieknie chodził ale po zgaszeniu znowu nie mogłem go odpalic. To troche dziwne bo taka sytuacja powtarza sie u mnie srednio raz w miesiącu a potem wszystko wraca do normy jednak straciłem już pomysły na przyczynę tego problemu bo jak by coś padło to usterka by nie naprawiała sie sama;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

to i ja sie podepne pod temat :oops:

problem z odpaleniem zimnego silnika np. po przestanej nocy , nie chce zapalic trzeba dlugo krecic nawet dodoanie gazu nic nie daje :-| , podpialem pod kompa i wyszlo regulator ciśnienia paliwa i co teraz mam zrobic ? aha wymienilem juz czujnik polozenia walu - nic nie dalo - megane 1 ph2 2,0 16v IDE

prosze o pomoc bo juz naprawde nie wiem co jest :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Geniculata

Z tymi rozruchami porannymi to musi tak być chyba :oops: Ja też to mamm muszę dość długo piłować aby zaskoczył. Prawdopodobnie tak jak wcześniej przedmówcy pisali że pompa paliwa już nie trzyma ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jestescie w stanie mi podac nr z pompy paliwa ( wkład ) poniewaz moja jest nieoryginalana a nr wybity wskazuje mi na pompe z Fiata , alfy itp w ASO mi nie chca powiedziec tylko zachecaja do kupna ( 980 zl) dlatego taka moja prozba albo zdjecie pompy ??

aha wiece jakie daje cisnienie? czy 3 bary wystarcza do 2,0 16v ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam, a ja mam problem z odpaleniem auta w lato. Bez kilku prób się nie obejdzie :-), a za to teraz w zimę wsiadam do auta i jakie by byly mrozy to odpala od razu od kopa, ale wali takim ssaniem, że jak mam przęłacznik w instalacji LPG 2 generacji w pozycji benzyna(gaz) po przegazowaniu, to od razu sie przełącza na gaz i gaśnie oczywisćie bo parownik nie rozgrzany :-)/ poźniej jest przez 10/15 minut problem z odpaleniem auta na benzynie jak by sie zawieszał czy co :P odłączenie aku nie pomaga trzeba poczekać i za niedługo odpala. co to może byc , wie ktoś może ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

witam mam scenica 1,6 2002 rok. problem mam z odpalaniem go na zimnym silniku. nie równe obroty, brak mocy na biegach, predkość jaka moge max osiagnac to 100km/h dalej nie chce isc. wymienialem 4 miesiace temu cewke, wyczyscil przepustnice. sprawdzałem czy moze kolejna cewka poszła, ale na 4 gary reakuje silnik.od czego powinienem zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!