Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic Tuning: ktokolwiek widział, ktokolwiek wie :)


LuckyLuciano

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem Scenic'a rocznik 98 silnik 2.0.

 

Samochód muszę polakierować, ponieważ został zaatakowany przez korozję w wielu miejscach, ale zanim go polakieruje chciałbym wprowadzić do niego kilka modyfikacji.

Drążyłem w tym temacie kilka godzin i udało mi się ustalić iż występują różne części do tego modelu wbrew temu co mówią fachowcy że się takowych nie produkuje, lecz z ich nabyciem jest spory kłopot. Ten wątek może być przydatny dla osób chcących przerobić swojego miniwana w sportową ciężarówkę :roll: .

 

Zacznę od przodu auta.

 

Reflektory:

Mam zbity reflektor, więc muszę go wymienić, zauważyłem że ktoś zamontował reflektory typu angle eyes do scenica. Zależy mi na efekcie wizualnym i chętnie też bym takie kupił. Niestety znalazłem tylko ten typ oświetlenia do Megane 98. Teraz zastanawiam się czy reflektory w megane są identyczne jak w scenicu, a może ktoś słyszał o wersji do scenica?

DSCN3962.JPG

 

 

Ospoilerowanie:

 

Jedyny komplet ospoilerowania jaki znalazłem jest w dystrybucji firmy CARZONE i wygląda tak:

 

Przód i boczne progi mogą być, ale tylni błotnik wedle mojej opinii w scenicu to masakra, zaokrąglony wystający.

product_details.shopscript?article=0010_Carzone%2BBodykit%2Bals%2BSet%2B%3D28110sce_set%3D29

 

110_set3_ha_240x129.jpg

 

product_details.shopscript?article=0030_Carzone%2BFrontspoiler%2B%3D28110110%3D29

 

product_details.shopscript?article=0040_Carzone%2BSeitenschweller%2B%3D28110320%3D29

 

product_details.shopscript?article=0050_Carzone%2BHeckspoiler%2B%3D28110240%3D29

 

Poniżej znajduje się ciekawy błotnik. Myślę że ta część została robiona pod zamówienie, może się mylę, jak wiecie czy jest gdzieś coś w tym lub podobnym stylu w dystrybucji niech się tym podzieli.

 

DSCN3951.JPG

 

Skoro już jesteśmy z tyłu porozmawiajmy o światłach lexus style, te czarne widoczne na zdjęciu powyżej są bardzo ładne, ale dlaczego wszędzie piszą że są przeznaczone do modeli 99 ->. Wydaje mi się że tył po face-liftingu wcale się nie zmienił, wiecie może czy te światła da się bez problemowo zamontować w modelu 98 tak jak to jest widoczne na zdjęciu u góry?

 

Na sam koniec zapytam się o kolor jaki mógłbym rzucić na to wszystko. Obecnie posiadam lazurowe wybrzeże, aczkolwiek wydaje mi się że jest za ciemny.

 

Tuning optyczny aut niekonwencjonalnych jest trudny, zdobycie do nich części jest strasznie trudne, wedle mnie tuningowanie pospolitych aut (BMW 3, GOLF etc.) seryjnymi częściami to nic wielkiego, udoskonalanie wizualne scenica to sztuka. Ja niestety nie jestem artystą więc bazuję na tym co już widziałem, stworzyłem ten wątek z myślą o tym że są ludzie którzy zainteresują się tą tematyką i czasem jak się natkną na cokolwiek mogą to tutaj wkleić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to coś na zdjeciach, zaczyna bardziej przypominać Matiza niż Scenica. Ładne felgi, dopieszczony lakier - to rozumiem, ale poobklejanie samochodu plastikiem wygląda bardzo średnio. Już tu pojawił się wątek o tuningu optycznym Scenica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tył po face-liftingu wcale się nie zmienił, wiecie może czy te światła da się bez problemowo zamontować w modelu 98

Na pewno jest inna instalacja, czy kostki nie wiem ale raczej także. Modele po liftingu nie mają przeciwmgielnych na klapie a właśnie w tylnych lampach. Więc jedna żarówa więcej a co za tym idzie może być inne mocowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orurowanie 1000 złotych przód, i 1000 boki, a na tył powiedzieli że nie dadzą rady rury tak wyprofilować :| nie wiem co to znaczyło.. a wygląda to mniej więcej tak:

 

dsc00293fb3.jpg

 

Tymczasowo zamocowane na dwoje panów, ale zastanawiam się nad montażem stałym :D.

 

Co o myślicie o kwestii koloru na Scenicu, jaki się prezentuje najładniej (oczywiście nie pytam o fabryczny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł z tym znaczkiem :D, aczkolwiek rozmyślam o wywaleniu znaczka w 100%.

 

Dodatkowo w moim Scenicu zamontowałem niedawno wzmacniacz do Subwoofera Blaupunkt z remote control który wstawiłem sobie na desce oraz subwoofer też Blaupunkt (lubie głęboki bass a nie skaczące drzwi i lusterka) mimo to jestem miło zaskoczony gdy go podkręcę mocniej gdy służy mi jako zestaw imprezowy w plenerze, żadnych wibracji a sam kształt kokpitu :D zdaje się dość udany jeśli chodzi o przenoszenie dźwięku.

 

02.jpg

 

Te zegary wyglądają na solidne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie felgi pasują do Scenica, nie chodzi tu o rozmiary, ale o krztałt, według mnie powinny być to felgi które charakteryzują się małymi zaokrągleniami i szerokimi (szprychami :D), powinny zakrywać tą całą dziurę widoczną przy kołach seryjnych, kapeć też powinien być nie wąski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małymi zaokrągleniami i szerokimi (szprychami

To Twoje zdanie, ja mam AŻ 8 szprych i moim zdaniem (i nie tylko) całkiem zgrabnie to wygląda. Nie mam zamiaru obniżać auta na zawieszeniu, jest wizualnie bniżony przez progi i "hokejkę" z przodu, a niższe opony...... auto jest za wysokie by stało na cieniutkich gumach, o komforcie jazdy nie wspominając. Chcesz wiedzieć o czym piszę? kliknij na link w moim podpisie :D

dodano

Mam zimówki na alu z 5 szerokimi szprychami....... Uwierz, że na tych ze zdjęcia lepiej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mi opowiadał że na jego osiedlu jeździ koleś na felgach 18' jest to niecodzienny widok, obiecał mi że zrobi mu fotę jak go wyczai gdzieś na parkingu. Osobiście myślę że takie felgi się nie zmieszczą! Mój tata w peugotcie 607 ma 17' cali i jak je przyrównałem to wedle mnie są na styk.

 

Twojego linka już obadałem, ładnie prezentuje się wizualnie obniżony scenic, ale moim zdaniem dodawanie wizualnego obniżenia do tak wysokiej budy to przegięcie, bo buda robi się jeszcze wyższa. Aczkolwiek jak obniżę go sprężynami to będę miał problemy ze znalezieniem auta na parkingu, bo teraz to mi wystaje ponad wszystkie sedany i mój lazurowy dach znajdę nawet na drugim jego końcu. 8-)

 

PS:

Dziękuję za pozdrowienia ;-)

 

[ Dodano: 2007-09-05, 11:47 ]

Znalazłem 2 strony z bodykit:

 

http://www.neotuning.com/catalog/renault-s...cccc9fb567fcbf2

http://tuning.turbo.m6.fr/turbo/zoom.php?ref=1756

 

A tu historia jednego Scenica na blogu:

http://dav6911.skyrock.com/1.html

 

Oraz film ukazujący kilka modeli scenica po tuningu http://www.youtube.com/watch?v=DyQ47cchBQ0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!