Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gdzie na wakacje i krótki wypoczynek


Tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Już dawno myślałem o założeniu takiego wątku, i teraz, gdy przeczytałem na sb wypowiedź sebcio76 to zmobilizowało mnie do opisu mojej kwatery.

Polecam kwaterę prywatną w Łazach nad morzem Bałtyckim o nazwie "MARINA" oraz "OAZA" - bardzo blisko morza i bardzo dobre warunki mieszkaniowe.

Mogę również polecić wypoczynek nad j. Chlewo Wielkie "Porost" w O.W. "EDEN" ale trzeba prosić o domki jak najdalej drogi bo jest trochę hałasu, po za tym jezioro 4 w Polsce pod względem czystości a ryb ... ^^

 

W temacie wpisujemy tylko opinie o kwaterach gdzie byliśmy i coś możemy o nich napisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklarska Poręba ul Wrzosowa5 D.W. Agnieszka 692 372 712.

Pensjonat położony w centrum ale nie zaraz przy głównej ulicy więc jest cisza, właściciel ugodowy.

Pokoje przytulne z łazienką i prysznicem, na dole kuchnia z dużą jadalnią do dyspozycji, bilard, piłkarzyki

oraz mini siłownia ^^, radio

Teraz wady: małe telewizory, 3 programy oraz kije do bilarda (przydały by się nowe końcówki).

Dodatkowe zalety: jest zmywarka więc nie trzeba zmywać naczyń ^^, parking z tyłu posesji.

 

Polecam też schronisko w Czechach Bouda U Bilego Labe w drodze ze Śnieżki.

Pokoik idealnie czyściutki jak w jakimś hotelu (a nie schronisko)w pokoju łazienka z prysznicem. Ceny za sam nocleg ze śniadaniem 350koron, obiadokolacja 150koron, powiem tak raj dla podniebienia i zmysłów smakowych tylko ja zjadłem cały zestaw 2daniowy, obsługa miła z tym że nie mówią po po naszemu ale można się dogadać^^.

 

Odradzam schronisko Odrodzenie, cena niska to jedyna zaleta, tam nic się nie zmieniło od ostatniego razu jak byłem 25 lat temu. Na herbatę czekałem 30min(gratis cytryna i cukier), jajecznica wydawana na raty(3 porcje zaledwie) rodzina skończyła ja zaczynałem, dopłata za chleb, pomieszczenia .. jakieś są- ostatecznie to schronisko ale kabeki od kontaktu na wierzchu, okna pozamykane a i tak wiatr ciągnie, w sierpniu musieli włączyć ogrzewanie bo było zimnawo w pokojach ^^.

Edytowane przez sebcio76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić hotel La Siesta w Jastrzębiej Górze. Miła obsługa, bardzo dobre jedzenie, darmowa sauna i siłownia, fajne pokoiki (codziennie sprzątane), hotel jest przyjazny dla dzieci, więc jest sporo fotelików dla dzieci na stołówce i pokój zabaw.

 

Co do Odrodzenia, to fakt, nie jest to najlepiej utrzymane schronisko w Karkonoszach, ale, powoli się będzie zmieniać, gdyż niedawno zmienił się właściciel i próbuje powoli doprowadzić do odpowiedniego stanu, a nie jest to łatwe, gdyż poprzedni właściciel strasznie zapuścił to schronisko (nie robił nic jeśli chodzi o remonty, zniszczył kotłownie paląc w niej czym popadnie, itp. itd.) Miejmy nadzieję że już w niedalekiej przyszłości będzie to schronisko godne polecenia, bo jeśli chodzi o jego położenie to wg mnie jest bardzo dobre z pięknym, widokiem na kotlinę jeleniogórską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam: Rewa Apartamenty LeVilla, REWA pokoje gościnne, wszystko zadbane i dość przystępne ceny bardzo blisko morza praktycznie je słychać no i widać.

Strony:

http://www.rewalevilla.com/

http://www.pokojerewa.pl/

 

Nie polecam Schronisk Młodzieżowych w Malborku bo cena to jedyny plus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad morzem, Chłapowo.

Willa Rossa - sprawdzona już kilka razy, dobre ceny, ładne pokoje.

www.willarossa.pl

 

Góry Izerskie, Świeradów Zdrój.

Biały Kamień - super obsługa, pyszne śniadania, wysoki standard.

www.bialykamien.com

 

Góry Stołowe, Polanica Zdrój.

Pensjonat Beata - blisko deptaka i pijalni, dobra obsługa.

www.pensjonat-beata.pl

 

Bieszczady, Polańczyk.

Hotel Relavia - czysto, miło, świetne miejsce na imprezy wieczorne.

www.relavia.pl

 

Słowacja, pod Bratysławą, Pezinok.

Pensjonat pod Klasztorem - wysoki standard, parking zamykany na terenie pensjonatu, na mały minus skromne śniadania.

www.penzionpezinok.sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

W tegoroczne wakacje zimowe znów zawitałem do Szklarskiej Poręby, tym razem zamieszkaliśmy w DW Aduś(już 2 raz)

http://www.wakacje-polska.pl/?id=1330&w=1

 

Ceny przystępne zależne od długości pobytu jak i terminu. My mieszkaliśmy na parterze zaraz obok parkingu. Na terenie posesji znajduje się parking na kilka aut, jeśli macie długie auto (megi kombi) to trzeba będzie się gimnastykować bo jest ciasno ale jest parking darmowy i zamykany latem. Tej zimy był otwarty bo było tyle śniegu że zasypało bramę :o. Tej zimy na dachu była duża pokrywa lodu i śniegu, bałem się parkować pod domem, ale nic się nie stało, dach ma zabezpieczenia i nawet podczas odwilży nic nie spadło.

W pokoju jest łazienka z kabiną prysznicową, umywalka, lustro (ważne dla kobiet) i WC czysto i schludnie. W pokoju jest aneks kuchenny,a tam kuchenka elektryczna mała ale jest, czajnik bezprzewodowy, sztućce, naczynia i inne kuchenne przybory. W pokoju stolik do jedzenia, grania w karty, krzesła , pufy, telewizor mały bo mały ale jest (14 cali) z 5 programów chyba, radiobudzik, wygodne łóżka i jakieś szafy na ciuchy.

Byłem tam zimą i przy dużych mrozach nie było zimno, ogrzewanie działało dobrze i właściciele nie oszczędzali na tym, zmarzliśmy tylko raz latem ale jak właścicielce powiedzieliśmy że jest zimno to włączyła ogrzewanie :lol: .

Na terenie posesji jest trawnik na nim grill, stolik i krzesła ale to latem bo zimą to było zasypane 1,5metrową pokrywą śniegu.

Teraz wady

Denerwowały mnie hałasy dochodzące z pietra. Słychać za dużo, chodzenie, przestawianie , rozmowy zwłaszcza w porze wieczorowo nocnej.

Poduszki były za mało "napchane" ale to jest w większości pensjonatów. :o

Ogólnie polecam.

Co do jedzenia polecam kwaśnice u Prezesa( knajpka) koło mostu przy PKSie.

Piwne różności są serwowane w pubie "Na winklu", droga pod wyciąg narciarski, można tam zaleź piwa polskie czeskie, piwa "zwykłe", beczkowe. Nie dałem rady wszystkich spróbować :o

Edytowane przez sebcio76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja w zeszłym roku dałem się skusić na wyjazd latem w góry do Zakopanego ze znajomymi i wynajęcie całego domu a nie pojedyńczej kwatery. Okazało się to strzałem w 10. Spokój :-) , żadnego bręczenia, że za duży hałas, że dziecko marudziło itp. Jeden probelm, że dom jest wynajmowany minimum dla 10 osób. Ale za to mamy znajomych takich jak nam odpowiadają, do dyspozycji ogród, grill, rowery.Domek jest całkiem dobrze wyposażony, pewnośc, że z lodówki nic nie zniknie, położenie w najstrszej cześci Zakopanego. Jak jesteście zainteresowani to kliknijcie w link, który umieściłem w poście. Jak dla mnie jest to dużo lepsze rozwiązanie niż wynajecie pojedyńczej kwatery. Jest tylko warunek, że lubimy góry :-)

Edytowane przez AndrzejSX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kocham Chłapowo. To mala miejscowosc koło Władysławowa. Władysławowo to szał na całego a dla rodzicow z dziecmi polecam smialo Chlapowo jako spokojną miescinke. Bylam na kempingu Lazurowe i polecam. Spokoj jest nieoceniony a miło jest odpoczać od pracy w przyjemnej atmosferze i nadmorskim klimacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zakopane

 

Na tegoroczne wakacje wybraliśmy Zakopane, wybraliśmy pensjonat znaleziony w internecie o nazwie „Bliźniaczek”.

Dojazd z małymi kłopotami i wariującą nawigacją ale udało się. Później już bez kłopotów. Pensjonat wyglądał na okazały i zadbany, my mieszkaliśmy w domu właścicieli na poddaszu. – zdjęcie 15 i 16 na stronie http://www.zol.pl/noclegi/?action=obiekt&id=861&foto=tak

Wszystko wykończone w drewnie, łazienka wyłącznie do naszej dyspozycji, umywalka, wc oraz kabina prysznicowa, czysto i schludnie. Nigdy nie zabrakło ciepłej wody. :)

W pomieszczeniu( na poddaszu) zrobiony aneks kuchenny z kuchenką, mikrofalą, czajnikiem, lodówką i zlewozmywakiem.

Łóżka miękkie i wygodne, w pokoju TV oraz darmowy internet.

Z okna przepiękny widok na Giewont , dom usytuowany kilkanaście metrów od drogi więc brak jakikolwiek hałasów z aut i zgiełku czy innych wnerwiających dźwięków.

Blisko do szlaków w kierunku Giewontu oraz innych. Najbliższy sklep oddalony o 5min drogi pieszo, Carrefour z jakieś 15 min piechotą, Kuprówki z 25 min. Do bacówki po oscypki i żytnice :) z 15min , przystanek 3 min pieszo. Najbliższa jadłodajnia 2 min, następna z 5 min od posesji o nazwie „Żabi dwór” aczkolwiek nie stołowaliśmy się tam.

Na posesji jest duży utwardzony parking, plac zabaw z trampoliną dla dzieci,ławeczki, stoliki i grill do dyspozycji gości. Właścicielki, siostry bliźniaczki miłe, ugodowe i bezproblemowe. Jedyna wada to skosy ściany przy suficie na korytarzu oraz w pokoju nie raz przyłożyłem głową ;) , no cóż krasnalem nie jestem .

Z czystym sumieniem mogę polecić na wakacyjne wypady. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Polecam Niechorze :D Jest tam świetna knajpka rybna prowadzona przez kilkukrotnie nagradzanego na arenie światowej Pana , z przekąsek polecam łososia peklowanego ( codziennie to jem na śniadanie jak tam jestem ) . Poza tym dużo miejsca do rozrywki i w dzień jak i w nocy , dla wolnych mnóstwo dziewczyn ;) , świetne drinki , dobre jedzenie i najważniejsze ( przynajmniej jak ja byłem ) czysta plaża z dużą ilością ukrytych miejsc ( przydaje się wieczorami i nocą ;) ) oraz długo otwarte sklepy . Jedyna wada to jak się spotkają kibice z Poznania oraz innych miejscowości ;) Polecam Klub Drzazga .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja osobiście polecam Rewal.. piękne.. czyste miasteczko.. ciekawa okolica.. Rok temu skorzystałam z oferty http://www.amberrewal.pl/ - właściciele bardzo sympatyczni.. wypożyczalnia rowerów na miejscu, blisko do plaży, basen do dyspozycji. Tylko jechać i odpoczywać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę śmiało polecić okolice Puszczy Białowieskiej a dokładniej obrzeża w okolicach Narwi czyli www.gramotne.w.interia.pl gdzie kilka lat temu byliśmy trochę większą ekipa znajomych. Totalna głusza nawet telefony niezbyt chcą tam działać (mi się zdarzyło rozmawiać tam przez Białoruś). W okolicy oczywiście rezerwat żubrów w Białowieży, Kruszyniany gdzie warto zobaczyć meczet oraz jeden z trzech czynnych w Polsce cmentarzy muzułmańskich. W meczecie czuwa opiekun/przewodnik który bardzo ciekawie opowiada o tamtejszej historii i zwyczajach. Poza tym warto spróbować tamtejszych specjałów w lokalnej karczmie. A dalej pełna dowolność-my jechaliśmy stamtąd nad Wigry i sporą część trasy pokonaliśmy różnymi szutrówkami przez rejony zapomniane przez cywilizację gdzie na domach nie było śladów anten (i to zwykłych a nie satelitarnych) a nasz przejazd powodował wychodzenie autochtonów na drogę bo "ktoś jechał... ". Więcej informacji o całej wyprawie w wątku "Ciekawe miejsca gdzie wybraliśmy się naszymi Renówkami.

 

Miejsce zimowe (narciarskie) to ten pensjonat/dom wypoczynkowy w Białce Tatrzańskiej. Jestem tutaj już drugi raz. Ceny znośne, warunki bardzo przyzwoite, pokoje duże i czyste, do dyspozycji sala z bilardem, stołem do ping-ponga, piłkarzykami, siłownia, sauna (dodatkowo płatna). Na piętrze lodówka i kuchenka mikrofalowa, na parterze sklep z doskonałym zaopatrzeniem (bardzo dobre świeże wędliny) i przyzwoitymi cenami. Do wyciągów na Bani i na Kotelnicę ok. 1 km. Jak ktoś ma duże ambicje narciarskie to oczywiście nie to, ale żeby pojechac z dzieciakami żeby nauczyły się jeździć jak znalazł. Dodatkowo sugeruję zmienić nastawienie do podróży w okolice Zakopanego z okolic Warszawy. Nie pchac się przez Radom i Kielce tylko lecieć gierkówką, później autostrada i bezproblemowy dojazd. Wczoraj 460 km. z drobnym popasem przejechałem w 6 godz. 20 min. bez zmęczenia. Ekspresówka na odcinku Radziejowice-Piotrków dużo zmieniła w kwestii podróży tą drogą.

 

Kolejne miejsce wakacyjno-długołikendowe :lol: Dom w Wałpuszu z którego dzisiaj wróciliśmy. Pięknie, cicho, duży dobrze wyposażony dom. Byliśmy tam w składzie 8 osób dorosłych, 5 dzieci (7,5 roku, 2x5 lat, 2,5 roku, 1 rok 10 miesięcy) i owczarek niemiecki. Nikt sobie w drogę nie wchodził, pokoje duże a niektóre olbrzymie (nasz czteroosobowy miał na moje oko po podłodze 35-40 m2 częściowo pod skosami ale to nie przeszkadzało), inne trzyosobowe miały ok. 25-30 m2). Do dyspozycji łódka, miejsce na ognisko z zapasem na 2 imprezy (na więcej trzeba zebrać chrust w lesie), leżaki, sprzęt grający i sportowy, na kiepską pogodę duży zapas dobrych filmów na DVD. Minu to brak sklepu we wsi, ale za to do Szczytna niedaleko, tam zakupy to nie problem a i zjeść calkiem nieźle jest gdzie. Z atrakcji warto wybrać się w to miejce jeżeli ktoś lubi tego typu atrakcje. Ceny rozsądne, obsługa znakomita, trochę jeszcze infrastruktura kuleje (tojtoje i tylko drobne przegryzki typu frytki, hotdogi) ale patrząc na całokształt to kwestia czasu.

 

Wypad do Wałpusza planujemy już na przyszły rok w większym składzie (w sumie miało nas być 10 dorosłych i 8 dzieciaków) i wtedy wspomniany park rozrywki jak najbardziej tez będzie wliczony :)

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!