Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Ostatnio zauważyłem dziwne zachowanie wskazówki temperatury cieczy. Otóż po przejechaniu kilku km wskazówka dochodzi do 3 kreski, utrzymuje się tam chwilę, po czym opada w czasie około 5 sekund na drugą kreskę. Gdy jadę dalej wskazówka stopniowo dochodzi na 3 kreskę i tam już pozostaje. Zastanawia mnie jednak to opadanie z 3 kreski nad drugą albo nawet tuż pod drugą kreskę. Dodam, iż przy włączonej klimatyzacji wentylator chłodnicy chodzi, a czy włącza się jak dojdzie do 4 kreski (z tego co wiem właśnie w po dojściu wskazówki w to miejsce uruchamia się wentylator) to nie wiem, gdyż jeszcze mi się to nie zdarzyło (lato mamy jakie mamy:D). Płyn chłodzący w normie, nie bulgocze. Czy ktoś wie, co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest tak jak opisałeś, to jest OK.

Wskazówka stopniowo podnosi się od zera do 3 kreski, opada w okolice 2 i potem stopniowo się podnosi do 3.

Świadczy to o tym, że termostat pracuje, zimą takie wahania wskazówki są częstsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak na początku było, później wskazówka coraz częściej skakała jak chciała. Przyczyną był padnięty czujnik temperatury (ten na deskę rozdzielczą). Teraz wskazówka chodził płynnie a nie jak wcześniej gdzie przeskakiwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wyciągnąłem dzisiaj licznik i sprawdziłem wtyczki. Niby wszystko w porządku, nie zaśniedziałe. Podłączyłem miernik, aby sprawdzić przepływ prądu między wtyczkami miernika a wtyczką licznika. Podczas ruszania przewodami brak reakcji miernika. Sprawdziłem jeszcze główne złącze wiązki, tam też niby ok. Po tej operacji wracałem do domu 10 km i nie zauważyłem ”skakania” wskazówki, stoi tylko między 2 a 3 kreską a nie na 3 kresce.

Edytowane przez T.Boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Miałem podobny problem a mianowicie po przekręceniu kluczyka wskazówka pokazywała 1500 silnik wyłączony pomogła wymiana zegarów na inne. Ale po 1,5 roku zaczyna znowu szwankować mianowicie pokazuje nieraz 2000 ale postukanie w zegary wraca i działa normalnie przez jakiś czas nieraz trza walnąć mocniej. Za uwarzyłem jeszcze że jak pukam w zegary to żaróweczki przygasają. Dlatego wydaję mi się że te zegary jak padają to zaczynają się tak zachowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Tutaj moje rozwiązanie z szalejącą wskazówką temperatury.

Kolego Slawinci po co 2 razy w 2 rożnych wątkach piszesz o tym samym. W tym temacie dałem odnośnik do tamtego tematu.Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!