Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klimatyzacja dla żółtodzioba ;-) - problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Autko kupiłem dwa dni temu od Pana, który mówi mi że na klimatyzacji się nie zna i nie używał jej (A auto miał dwa lata).

Wczoraj włączyłem sobie klimatyzacje na próbę ale nie wiało chłodniej;) więc wnioskuję, że nie działa ona prawidłowo.

Czy to dlatego, że trzeba nabić ją freonem? Czytałem trochę forum i użytkownicy mówią, że ma się włączyć sprężarka ale ja nic takiego nie słyszałem...

 

Dodatkowo mam chyba zepsuty czujnik temperatury bo pokazywał mi 59 C a tyle na pewno wczoraj nie było ^^ Czy to może mieć coś wspólnego z klimą?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to dlatego, że trzeba nabić ją freonem?

Między innymi pewnie też. Układ ma zapewne dziurę lub jakaś inną awarie i dlatego pan naściemniał, że nie używał.

Musisz jechać do klimiarza i sprawdzić cały układ.

 

Dodano: 15 sie 2011 - 11:54

Dodatkowo mam chyba zepsuty czujnik temperatury bo pokazywał mi 59 C a tyle na pewno wczoraj nie było ^^ Czy to może mieć coś wspólnego z klimą?

Nic nie ma wspólnego, to tylko term. dla Twojej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warsztat musi posiadać specjalną maszynkę do obsługi klimy, nabiją czynnik, wpuszczą specjalny marker, jeżeli układ klimy będzie działać, to później poświecą lampką UV co by sprawdzić czy nie ma wycieku. Najlepiej poszukać w okolicy warsztatu który na szyldzie będzie miał napisane,że klimą się zajmują, bądź zakładu który tylko i wyłącznie się trudni w obsłudze owych urządzeń. To że się nie włącza to również może być inna przyczyna (brak odpowiedniego ciśnienia w układzie, brak czynnika, uszkodzona sprężarka etc.), dużo tematów na forum było poruszanych w tej kwestii, tylko poszukać trzeba.

Edytowane przez RACHE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!