Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Hamulec ręczny - stary nowy temat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich (nie)szczęśliwych posiadaczy renault, a w szczególności scenic'ów II. Z góry przepraszam za zakładane tematu, ale jest tak jak w nagłówku. Mianowicie każdy z forumowiczów, który posiadał taki problem, jakoś go rozwiązał, bądź też wiedział c o ma zrobić. Jednak u mnie sytuacja wygląda trochę inaczej. Oczywiście pali się na konsoli service + P, czy ręczny jest zaciągnięty czy też nie, dioda na ręcznym mryga, zaś komputer próbuje ręczny zaciągać. Komputer wyświetla na zmianę uszkodzenie (błąd) hamulca ręcznego i sprawdź hamulec ręczny. I to wszystko. Fizycznie hamulec ne działa. Zacząłem więc od poprawki elektryki pod fotelem kierowcy. Główna kostka zaśniedziała od wilgoci ( ta z przewodami). Udało się bezszelestnie wsyztsko polutować jak było. KOstka z bezpiecznikami i przekaźnikem w stanie idealnym. Operacja pomogła na takie rzecy jak wariujące szyby ^^. Natomiast ręczny dalej nie działa. Zabrałem się zatem z polotem do rozbierania modułu z tyłu ( wilgoć itd). Rozebranie odbyło się bez problemów. Ku mojemu zdziwieniu cały środek czysciutki jak nowy, Wszystko nienagannie, brak śladów jakiejś ingerencji ludzkiej i sił natury. Poprostu na oko wszystko ok. Jednakże problem dalej nie rozwiązany, siniczek się nie załącza, jakeś napięcia z kostki połączeniowej wychodzą a moduł, linki nie są zapieczone, mechanicznie linki w module również chodzą. Zapomniałem dodać, że najpierw ojechałem na komputer, który pokazał błąd stały hamulca ręcznego, nie do skasowania. Po odpięciu kostki od modułu, komputer krzyczy o błędzie elektryki, co wydaje się być prawidłowym działaniem komputera. Nadmienie i nie mam drugiego modułu do sprawdzenia, do podpięcia, żeby sprawdzić działanie, i czy błąd leży w module czy gdzie indziej. Stąd moja obecność tutaj oraz prośba o pomoc do "starych wyjadaczy", użytkowników i "fachowców " od "renówek". Co dalej? Gdzie jescze szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!