Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 96 kręci, ale nie odpala


Rekomendowane odpowiedzi

„Jak trwoga to do Boga” ;/ Witajcie, dzisiaj stała się rzecz dziwna w mojej megance. Pojechałem do galerii na zakupy wszystko było okej, wracam z zakupów, wsiadam do samochodu, przekręcam kluczyk, czekam na zgaśnięcie czerwonej diody imo kręce i... auto nie odpala. Rozrusznik kręci normalnie ale auto nie może odpalić. Dodam, że kolega mnie zholował i na popych także nie odpala. wtf ? Jeśli był podobny temat na forum proszę admina o przeniesienie a nie kasowanie topica ^^

 

edit///

 

dodam, że pompa paliwa raczej ok bo słychać ją po przekręceniu kluczyka

Edytowane przez technops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik jest na połączeniu silnika ze skrzynia biegów ,nad wieńcem zębatym koła zamahowego .Zdjęcia są na forum,sam je wrzucałem .Zdejmij przewód ze świecy ,wsadż do niego inną świecę i zobacz czy jest iskra ,jeśli niema ,przyczyny szukaj w układzie zapłonowym

http://megane.com.pl/topic/19535-zgasl-nieodpala-przekaznik-klapiequo/page__p__155065__hl__%2Bczujnik+%2Bwa%C5%82u__fromsearch__1#entry155065

Edytowane przez andrzej27r
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,ale czy sprawdziłeś czy wogóle iskra na świecach jest ? Proponuję jeszcze sprawdzić czy paliwo wydostaje się z wtryskiwaczy .Tu niema wiele elementów ,które mogły by się popsuć . Bezpieczniki w komorze silnika również sprawdź ^^ .

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpieczniki masz w skrzynce z przekaźnikami,oraz w małej skrzynce obok akumulatora .Jakbyś mieszkał blisko poratowałbym czujnikiem położenia wału ,spróbowałbym go podmienić na Twoim miejscu .Akumulator zdałoby się odłączyć by komputer się zresetował. Być może masz kogoś w okolicy kto by na chwilę udostępnił cewki,czy czujnik położenia wału .Przekażniki również do sprawdzenia .

Edytowane przez andrzej27r
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem te, które są obok akumulatora, w kabinie pod kierownicą oraz te 4 w skrzynecce gdzie znajduję się przekaźnik pompy paliwa. Jakieś pominąłem ? są podobno gdzieś pod nadkolem tak ? akumulator jest odłączony cały czas jeśli coś szperam, podłączam go tylko w celu w próbach odpalenia.

 

Dodano: 20 sie 2011 - 14:26

Andrzeju oddałem meganke to warsztatu, nie mam nerwów z tym walczyć ^^ jedyny plus mojego grzebania to znalezienie wtyczki od halogenów pod nadkolem ^^ wreszcie podłącze halunki ^^ niech moderatorzy nie zamykają tematu, gdyż po naprawie napisze co to było, może komuś się przyda ^^

 

Dodano: 23 sie 2011 - 21:58

Skasowali mnie prawi 5 stówek :/ jedynie co widzę na paragonie to nowe przewody WN i 4 stówki "diagnoza elektrotechniczna" czy coś takiego, żenada :/

Edytowane przez technops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Pozwole troche odsiwzyc temet iz pewnego dnia podczas wyjazdu do pracy odpalilem auto i pojechale jednak po jakis 200 metrach auto nagle zgaslo i juz nie chcialo odpalic,auto kreci lecz nie odpala silniczek od paliwa slychac,iskra na swiecach jest,bezpieczniki wszystkie sprawdzone wewnatrz i na zewnatrz,czujnik polozenia walu przeczyszczony.paliwo dochodzi bo po paru probach odpaleniu swiece sa mokre od paliwa,a immo po przekreceniu kluczyka gasnie.juz nie wiem co to moze byc za przyczyna.

jesli juz takie cos bylo to przepraszam,ale z takim samym tematem sie jeszcze nie spotkalem choc przeszukalem troche forum.

 

Dodano: 26 lis 2011 - 15:02

Zapomnialem dodac ze auto to renault megane scenic 1.6 z 98-99 roku.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, pkt. 5.7 uprzejmie proszę o stosowanie ą, ę, ł, ć... i paru innych.

 

0cool

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!