Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak komunikacji Clipa z Megane I 1998r


Rekomendowane odpowiedzi

Jaki masz komunikat?

To, że masz najnowszego clipa, wcale nie znaczy, że jest najlepszy. Zainstaluj starszą wersję (v98, v107) i sprawdź jak się wtedy zachowa. Po deinstalacji wyczyść rejestr w windowsie (wystarczy ccleaner) i dopiero instaluj. Reszta jak przy instalacji świeżego oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już nie pamiętam komunikatu bo jestem w trakcie odinstalowywania 111. Zainstaluję 98 i jak znowu wyskoczy to napiszę treść komunikatu.

 

Dodano: 18 sie 2011 - 19:03

Przy pierwszym uruchomieniu wyskakuje aktualizacja oprogramowania sondy i konczy niepowodzeniem. 98 jeszcze sie sciaga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usuń z windowsa plik rsWin czy jakoś tak, żeby się aktualizacja nie włączała. Clipy padają przy próbie aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź schemat gniazda obd. Weź miernik i sprawdź czy masz w nim napięcie. Jeżeli clip działa w innych renówkach to problem leży raczej po stronie auta.

Zasada, która u mnie zawsze działa.

1 Podłączasz clipa do auta.

2 Clipa do kompa (czekasz aż wykryje usb)

3 zapłon

4 uruchamiasz program, pokazuje Ci wykrytą sondę (RLT2002 chyba)

5 Wklepujesz vin ręcznie.

6 włala, powinno działać

Opis dla meganek i sceniców I, a także dla lagun I phII, clio II phI/phII/phIII itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyś kliknął w samochodzik po lewej stronie to vin zacząłby się czytać automatycznie i zawiesiłby się na 98% ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam wszystkich.

Odkopię trochę temat bo dopadł mnie ten sam problem i może ktoś pomoże.

Auto : Megane I ph I 1998 rok, silnik F3R 791 z automatem DP0 000.

Problem : całkowity brak komunikacji z jakimkolwiek kalkulatorem i pojedyńczo i w trybie automatycznym.

Nie wychwyciłem momentu braku komunikacji bo pomiędzy ostatnim dobrym połączeniem i opisywanym problemem nic się nie działo więc nie podłaczałem CLIP'a.

Problem jest stały na różnych sondach CLIP i różnych wersjach oprogramowania (97, 107, 122, 123) które to konfiguracje bez problemu diagnozują inne auta, więc wykluczam w 100% problem sond CLIP lub softu.

Stawiam na auto mimo, że po podłaczeniu sondy do gniazda diag. sonda wykazuje pełne połączenie - świecą się diody czerwone i zielone po obu stronach co wskazuje że komunikacja teoretycznie auta z softem jest.

Dodatkowo posprawdzałem chyba wszystkie bezpieczniki i połączenia kostek i nic.

Pytanie :

1. Co mógłbym sprawdzić zanim oddam megi do doktora?

2. Czy jest coś co w opisywanym przypadku może powodować brak komunikacji z każdym kalkulatorem?

3. Czy zmiana radia kasetowego RADIOSAT z ph I na kasetowe Tuner List z ph II 22DC459/62L ( powodem była zmieniarka CD która komunikowała się tylko z Tuner List'em, oczywiście wraz z radiem zmieniono pilota pod kierownicą i wyświetlacz.) może cokolwiek zakłucać chociaż przewody z różniących się kostek zostały przepinowane wg opisów funkcji?

4. Czy mógłby ktoś przesłać pełen opis pinów gniazda i czego powinienem się spodziewać sprawdzając je?

 

Z dużym opóźnieniem ale dopiszę info - problemem był wypalony pin, gniazdo i wtyczka jednej z wiązek dochodząca do BSI. Powodowało to zwarcie do masy na lini komunikacyjnej K i całkowity brak komunikacji.

Pozdrawiam Darek

Edytowane przez Dariusz Babacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonda komunikuje się z innymi autami ale czy ten test był robiony z tym samym komuterem? Ja wczoraj walczyłem z podobnym problemem. Nawet jeśli mi się połączył z autem to zaraz rozłączał. Okazało się, że windows zrywał połączenie. Po wyczyszczeniu systemu (był wirus który ściągnąłem albo z CLIPem albo z Peugeot Planet) Później wszystko poszło jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonda komunikuje się z innymi autami ale czy ten test był robiony z tym samym komuterem?

Kolego dzięki za zainteresowanie.

Różne komputery i różne sondy CLIP w tym również oryginał softu i sonda z serwisu. Mam świadomość, że pewnie skończę na elektrodiagnostyce, ale cały czas mam wrażenie że to może być "pierdoła".

 

Pozdrawiam

Darek

 

Usterka znaleziona !!!

Problemem było zwarcie do masy na lini L i stąd zakłucenia w komunikacji.

Dziękuje za sugestie.

Edytowane przez Dariusz Babacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!