Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

migająca kontrolka systemu sterowania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Po odpaleniu samochodu po kilku km jazdy miga kontrolka systemu sterowania a po kilku razach odpalania już nie mogę odpalić samochodu.Jeśli wyjmę wtyczkę z panelu sterowania i włożę z powrotem to pojeżdżę ok. 50 km i ponownie jest to samo.Jaka przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immo nie działa prawidłowo. Pytanie, czy się kończy (w tym przypadku zdjęcie immo z komputera, to koszt ok. 400zł lub nowy komputer za ok. 300-400zł), czy któryś ze styków we wtyczce do komputera nie łączy prawidłowo (lub gdzieś po drodze z komputera do immo) i po czasie immo blokuje auto.

Ja bym na Twoim miejscu wywalił immo z komputera i kupił centralkę radiową do centralnego. Można kupić taką z kluczykiem-scyzorykiem i mieć tylko jeden pilot od razu z kluczem. Koszt centralki nie jest duży, a dodatkowo zwiększa się zasięg działania pilota i nie trzeba celować w "oko" w podsufitce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bezpiecznik od komputera (w kabinie, obok lewej nogi). A najlepiej od razu wymień jak masz zapasowy.

Jeżeli nie pomoże, sprawdził bym piny we wtyczce, tj. czy nie są zaśniedziałe i czy mają prawidłowy styk. Można spryskać przy okazji sprejem kontaktowym.

Jeżeli nie pomoże, uszkodzony jest komputer. Można go oddać do jakiegoś elektronika (np. kolesia od telewizorów) i niech przejedzie po płytce komputera (trzeba rozebrać komputer) opalarką. Możliwe, że zaczął się tworzyć zimny lut.

Jeżeli nadal nie będzie poprawy, obawiam się, że trzeba będzie wymienić komputer. Oczywiście należy kupić komputer bez immo (koszt jak w poprzednim moim poście).

PS- zmyliło mnie to miganie, ponieważ miałem to ostatnio i winne było immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to sprawdzić

Na liczniku, u góry w centralnej jego części powinna znajdować się czerwona dioda, która po zamknięciu drzwi z pilota powinna migać. Może się jednak zdarzyć, że się po prostu spaliła. W takim wypadku pozostaw samochód na kilka minut nie zamknięty z pilota (drzwi nie muszą stać otworem, ale wyjmij kluczyk ze stacyjki) i spróbuj odpalić auto. Jeżeli nie odpali, masz immo, które właśnie zablokowało rozruch silnika. Zamknięcie z pilota i ponowne otwarcie drzwi odblokowuje immo.

Co do numerów tych błędów, nie wiem. W tym Tobie nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i zagrało jak należy. Jednak coś było z immo , skasowałam błędy a było ich kilka i samochód chodzi jak należy .Dziwne może trochę ale podłączyłam kkl II z programem Vag i pokazał mi błędy immo.Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!