Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak filtru przeciwpyłkowego ..


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam Megane I z 96r. Jest to wersja RL i to chyba najuboższa jaka tylko powstała. Samochód kupiony w Polsce z salonu.

Sprawa filtra przeciwpyłkowego w tym samochodzie do nawiewu nie istnieje bo nie ma tego filtra od nowości. Pytanie moje brzmi czy jest taka możliwość, aby zamontować taki filtr, ponieważ często jestem zmuszony stawiać samochód pod drzewami i nawiewa mi tam sporej ilości syfu co za tym idzie wdmuchuje wszystko do wnętrza samochodu ;/ Chodzi mi o zamontowanie całości filtru (obudowy i samego filtra).

Co niedługi czas zawsze muszę sprzątać w samochodzie, a to jest dość uciążliwe ^^(

Proszę o pomoc ^^

Pzdr.

Edytowane przez Krzychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie interesuje rys.C. Zauważ, że elementy 1 i 3 są identyczne w każdej wersji. Wszystkie inne numerki musiałbyś wymienić. Poszukaj na alledrogo z jakiegoś rozbitka lub pozostaje autozłom (szrot). W obydwu przypadkach upewnij się, czy sławna klapka recyrkulacji powietrza jest sprawna.

Jeżeli na prawdę masz najbiedniejszą wersję (czyli rysunek A), dodatkowo czeka cię wymiana panelu regulacji powietrza i temperatury w kabinie oraz zakupić (jeżeli nie będzie w zestawie) sterownik dmuchawy (płytka z tranzystorami omawiana na forum). W wersji z rys.A jest chyba rezystor dmuchawy.

Generalnie, jak zsumujesz koszta, zrezygnujesz.

 

Pomyśl jeszcze nad jakąś "rzeźbą", co by umieścić jakoś filtr przed dmuchawą tak, aby dmuchawa zasysała powietrze tylko przez filtr. Dodatkowo musi być ten filtr zdejmowany, abyś mógł go co jakiś czas wymieniać.

Edytowane przez Kreciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam właśnie najbiedniejszą wersję czyli A. Dało by radę pójść trochę w inny sposób czyli ja tak myślałem, żeby nie wymieniać wszystkiego tego i tamtego tylko po prostu kupić jakąś bardzo dobrego rodzaju płachtę która sprawdziła by się w roli filtra by wyłapywała jakiś kurz i paprochy? Dociąć odpowiednio do otworu wlotowego, do dmuchawy, jakoś zabudować plastikiem, by nie wypadała. Sprawdziło by się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś nad założeniem filtra stożkowego? Chyba przy takim filtrze będzie najmniej "rzeźby". Doczepić do dmuchawy kawałek rury (np. plastikowej rury od rynny, zwężkę i na to filtr stożkowy). Sprawować się będzie taki filtr identycznie, jak filtr kabinowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ale patrzyłem tam i chyba dmuchawa zasysa powietrze z dwóch stron, tak nie jest czasami? wtedy mało co by mi to dało robiąc tak czy tak. A po drugie to czy silniczek dmuchawy nie będzie za to za bardzo przeciążony i żeby się nie spalił przez to... Nie wiem już sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nigdy nie widziałem tej dmuchawy na żywo.

Czy zaciąga z obydwu stron, możesz sprawdzić przykładając rękę do pracującej dmuchawy z dwu stron. Mnie się wydaje, że będzie lekko dmuchać z jednej strony (chłodzenie silnika dmuchawy). Jeżeli zaciąga z dwu stron, zawsze można założyć 2 filtry. Dmuchawa się od takiej rzeźby nie spali. Czasem ludzie mają tak zasyfiony filtr pp., że nie przepuszcza powietrza, a dmuchawa się nie psuje (słabiej tylko dmucha z kratek wewnątrz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem bo tak najprościej, ale potem stwierdziłem, że to chyba też lipa, bo pył i tak dalej będzie wlatywał do dmuchawy i mniejsze śmiecia jakieś paprochy itd. Więc raczej założę filtr, tylko właśnie nie wiem jaki mógłby być odpowiedni dlatego pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej, no.. słuchaj mnie, po prostu włożyłbym docięty odpowiednio na wymiar filtr kształtu okrągłego jak u mnie jest. Włożyłbym w otwór wlotowy dmuchawy a potem zabudował jakimś okrągłym plastikiem. Nie było by. Nie wiem już .. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!