Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ubywa płyn od wspomagania kierownicy.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio dowiedziałem się że ubywa mi płyn od wspomagania kierownicy.

Mechanik nie wie dokładnie gdzie i skąd ale mam takie pytanko.

Są tam jakieś uszczelki które mogłyby gdzies na przewodach puszczać czy to będzie wada jakiejś częsci.

Gdzie wogóle szukać i czego dokładnie?

Jakie mogą być koszty takiej naprawy i co w najgorszym wypadku mogło sie zepsuć?

Słyszałem że do płynu od wspomagania można spróbować dolać coś co podobno jest w stanie uszczelnić ten wyciek? To prawda czy sciema reklamowa i naciąganie na wydatki?

Proszę o pomoc i dziękuje.

POozdrawiam

/Mati

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że do płynu od wspomagania można spróbować dolać coś co podobno jest w stanie uszczelnić ten wyciek? To prawda czy sciema reklamowa i naciąganie na wydatki?
nie słyszałem o żadnym takim płynie - przeważnie potrafią one tylko jeszcze większe zniszczenia poczynić

 

częstą usterką jest cieknąca maglownica - koszt wymiany na inną lub jej regeneracja łącznie z wymianą powinna zamknąć się w kwocie 500-800 zł

 

w silniku 1.6 jest dobry dostęp wzrokowy do maglownicy, więc łatwo ocenisz czy jest tam mokro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No piekny rysunek, wszystko ładnie pokazane, dobrze obejrzeć jak się ma to w miare rozebrane:)

A podpowie mi ktoś czy można to podejrzeć jakoś pod maską czy jest mokre od płynu wspomagania czy nie?

W którym miejscu patrzec bo zasugerowaliście mi że przy silniku 1,6 powinno być widoczne. Od której strony na to patrzeć? da się to zobaczyć patrząc pod maske czy trzeba szukać na kanale?

Za info bardzo dziękuję:D

Pozdrawiam

/Mati

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Siemka

Meganka to mój pierwszy samochód więc o mechanice tego autka wiem niewiele =]

Byłem na stacji diagnostycznej i szanowny mistrz stwierdził ze przecieka maglownica.. ale żeby nie wpadać w jakieś wysokie koszta zapytam jeszcze Was =]

Czy aby na pewno jest to maglownica? Z wierzchu jest sucha a spod jest wilgotny... czy może być to spowodowane ochlapaniem przez jakiś nieszczelny przewód (Płyn jest koloru czerwonego)? Silniczek 1,4.

A może polecicie jakiś tani warsztat w Wawie gdzie za rozsądną kasę to naprawią?

Pozdrawiam <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!