Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dziwne zachowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum. Dopadł mnie kolejny problem z autem, a mianowicie mój scenic zaczął się dziwnie zachowywać. Po odpaleniu obroty spadają do około 500 i tam sobie szaleją, po kilku sekundach już wchodzi na 800-900, a z tłumika szary, niebieskawy jasny dym. Kopci do momentu gdy wyrówna sobie obroty i już nie kopci, podczas jazdy ( jak ma humor ) raz jest słaby i mułowaty a jak mu odbije to idzie jak zły. Proszę Was o jakieś opinie co go może boleć. Auto Renault Megane Scenic 1,9 dt 1997r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michal_b_30

Według mnie takie zachowanie może świadczyć o zużyciu uszczelniaczy zaworowych lub pierścieni tłokowych i gładzi cylindra. W pojazdach z turbiną może to oznaczać, że pomału się kończy. Proponuję sprawdzać stan oleju czy nie ubywa. Dym o barwie błękitnej z reguły świadczy o spalaniu oleju silnikowego. Mogę się mylić nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, ale to tak wygląda. Najlepiej podjechać do warsztatu i niech fachowcy zdiagnozują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oleju nie ubywa, a dymek bardziej szary był. Pali od pierwszego razu nie ma problemu z odpaleniem , podczas jady nie dymi, tylko przy rozruchu. W poniedziałek rano w ogóle mi nie odpalił dopiero na po pych ale nic przy tym nie zadymił. Coś szaleje od środy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michal_b_30

Z tego co wiem to właśnie kolor dymu ma wielkie znaczenie, właśnie rozmawiam z kolegą jest mechanikiem podpowiada sprawdzenie układy wtryskowego ( układ oczyszczania spalin). Po prosty mogą być źle odprowadzane spaliny. Często się tak dzieje w wysłużonych już silnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co EGR? Katalizatora nie mam jest tylko pusta obudowa. A co do oczyszczania spalin to u mnie chyba nic więcej nie ma.

 

Dodam jeszcze, że jak się odpali to rzuca silnikiem i całym autem. Wyglądało to tak jak by nie palił na wszystkie 4 cylindry? (nie znam się za bardzo) jak by mu paliwa brakowało. Przez chwilę wszystkie, a za moment znów przerywa. A dym jest szary, dziś się przyjrzałem dokładnie.

Edytowane przez seba99994
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!