Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

spiepszyli robotę ?


Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o to, że jak auto mało wypadek i wystrzeliły poduszki to poprzedni właściciel, żeby oszczędzić sobie kosztów montowania nowych, założył zaślepki na airbag a kontrolkę zmostkował z kontrolką abs. Tak więc po odpaleniu auta kontrolki gasną i nowy właściciel myśli, że wszystko ok. Ale w sprawnym samochodzie te kontrolki nigdy nie gasną równocześnie. Niekiedy nawet są montowane jakieś opóźniacze, żeby zmylić kupującego, i wtedy kontrolki nie gasną równocześnie. Nie wiem co ma wspólnego abs z airbag, bo u mnie abs nie działa, z powodu braku pierścieni, a jakoś kontrolka poduszki nie świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotel z taką kulką

Fotel z kulka to sygnalizator odłączonej (świadomie) poduszki pasażera (zabezpieczenie przy przewożeniu dziecka w nosidełku) i też nie ma to najmniejszego powiązania z kontrolką ABS.

Także nie wprowadzaj innych w błąd jakimiś fantazjami o kontrolce napinaczy, bo awaria napinaczy sygnalizowana jest tą samą kontrolką co awaria poduszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój samochód, miał naprawianą całą elektrykę razem z naprawą komputera i wyrzucenie alarmu i immo. Sprawdzone w kompie czy są poduszki są, i sprawdzałem też w kierownicy, jak robiłem przełącznik sygnału jest, sprawdzałem w siedzeniach przy wymianie dolnej części siedzenia, a mimo to gdy któryś z sygnałów czujnika ABS się nie będzie działał automatycznie świeci się kontrolka siedzenie z kulką. Opisze w jaki sposób gdy zapalam samochód i widzę ze ABS nie gaśnie, przez jakieś 5 sekund po ruszeniu włańcza się ta kontrolka, nie włańcza sie gdy samochód jest w postoju po zapaleniu, możesz mi wytłumaczyć dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra walnąłem kwasa z kontrolkami bo ten fotel z poduszką to kontrolka poduszek :) , a nie wyłączenia poduszki pasażera.

Nie zmienia to jednak faktu, że kontrolka poduszek NIE MA PRAWA zapalać się razem z kontrolką ABS, bo to są 2 zupełnie osobne układy.

Jedynie przy teście układów, po przekręceniu kluczyka, wygląda to tak jak by obie kontrolki gasły w tym samym momencie (w sprawnym układzie), jednak jest to tylko złudzenie (jest minimalna różnica czasowa, naprawdę minimalna).

 

Zrób próbę i wyjmij bezpiecznik od ABS-u i jeśli zapalą się razem kontrolki ABS i AIR BAG to coś masz spartolone, ewentualnie może przewody idą przez tą samą złączkę (tutaj trochę strzelam, bo nie chcę mi się grzebać w schematach), która słabo styka i oba układy sygnalizują błąd w tym samym momencie.

 

Mój samochód, miał naprawianą całą elektrykę razem z naprawą komputera i wyrzucenie alarmu i immo.

To najwidoczniej przy okazji coś zostało spaprane lub jest jakaś nieodkryta przeróbka.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w aucie i już wiem wszystko kontrolki nie gasną razem zgadza się- sprawdziłem odpinając jeden czujnik ABS, ale razem się zapalą, jeśli wyskoczy błąd ABS(brak sygnału z któregoś czujnika) zapalą się obie kontrolki + service,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!