Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

spiepszyli robotę ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Wstawiłęm mojego Scenica do mechanika na wymianę drążka skrętnego który pękł. Po wielkich bólach wreszcie skończył,bo okazało się że pasował tylko drążek od Laguny, ale to szczegół. Samochód po naprawie odebrała moja żona. Ja dzisiaj do niego wsiadłem i krew mnie zalewa bo oprócz tego że świeci się kontrolka ABS ( bezpiecznik sprawdziłem\ to świeci się jeszcze kontrolka poduszki powietrznej.

Mechanik cały dzień nie odpowiada na telefon. Stąd moje pytanie: czy przy wymianie drążka mogła wystrzelic poduszka ? Ewentualnie co mogli uszkodzić ?

Bynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli poduszka się świeci to może fotel ruszali,kostki pod fotelem sprawdź bo już było o tym,co do abs ,może czujnik uszkodzili,trzeba zerknąc,ale ja bym reklamował robotę,bo wiadomo w jakim stanie auto oddawałeś,a w jakim zostało odebrane

Edytowane przez andrzej27r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie drążka mogli uszkodzić czujnik przy tylnym kole. Co do poduszki to może być kostka np. od poduszki w fotelu. Tylko jeżeli oni to zrobili jak im to teraz udowodnić - powiedzą, że przy odbiorze auta było ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chę obarczać przy tym żony, bo i tak czuje się winna. Reklamował będę napewno, ale w poniedziałek. Do tego czasu tylko nerwówka.

Pierwszą moją myślą było że podczas walenia młotem w drążek wypaliła któraś poduszka bo widzę wygięcia blach wokół, tak że napewno nie wyciągali a

uderzali młotem. Trochę się uspokoiłem, ale jeszcze niedziela.

Dzięki za wypowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno co zastanawia to to, że nie odbierają telefonu

Wczoraj była sobota więc jest możliwe, że mieli wolne. Kolega Bynek65 nie napisał czy dzwonił na stacjonarny czy komórkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnieli podłączyć. Podłączyli, ale styki były zaśniedziałe. Komputer pokazywał nie podłączony czujnik prędkości koła - ale co do tego ma wskażnik poduszek ?

Okazuje się że ma, bo po oczyszczeniu tej kostki zgasły obie kontrolki. Uffff.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie gasą ale są ze sobą powiązane, i kolega nie pewnie nie mówi o kotrolce airbag, która znajduje sie z lewej strony, tylko sprawej, fotel z taką kulką, czy mam racjie, i te są dwie razem powiązane, to jest czujnik od napinaczy pasów i jest powiązany ze sobą, abs jak n ie działa czujnik zaswieci sie dopiero po 4 na godzine a to odrazu, wiec nie ma dużej różnicy, chyba ze czujnik nie odpowiadał dłużej to razem bedą sie swiecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!