Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki wysokotonowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakładam kolejny temat, bo zdecydowałem...że za rok zrobie porządne car audio, jak tylko uzbieram trochę kaski. Tymczasem dokupiłbym jakieś wysokotonowe, bo mam wyłącznie te fabryczne średnioniskotonowe. Co polecacie?. Kwota-do 60zł. ale to na prawdę max. Kolejne pytanie, czy to w ogóle ma sens?. W zasadzie pojawią się wysokie tony, będzie grało trochę "czyściej"...tym się kieruje. I jeszcze jedno pytanie. Jak je zamontować?. Czy do tych kabelków co wystają podpiąć i już?. Chcę je "włożyć" tam gdzie już jest na nie miejsce, czyli na desce. Z góry wielkie dzięki za odpowiedź na którą na prawde licze. Pozdrawiam.

Edytowane przez Szymszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota-do 60zł.

jedz do Norauto tam sa takie za 30zł chyba, ostatnio kumpel tam kupił i fajnie grają. Co do montażu to podłączasz to tej wtyczki i to wszystko.

Edytowane przez Arczi92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tam mam trochę daleko...chciałbym coś z allegro, zamówiłbym z wysyłką. http://allegro.pl/japonskie-markowe-glosniki-marki-teac-model-te-t20-i1793621471.html

Czy takie będą ok, zmieszczą się?. I jeszcze z tego co tu widze jakieś kondensatory są, nie mam ich podłączać?. W nie których modelach opisywane jako zwrotnice, pewnie to to samo?. Do nich mam podpiąć wysokotonowe, a kondensatory do tych wystających kabelków?. Bo fajnie byłoby jakby wyłącznie wysokie tony szły do tweeterów, chyba że to nie ma znaczenia?.

Edytowane przez Szymszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie żadnych kondensatorów nie mam więc sie nie wypowiem na ten temat. A rozmiarowo to te powinny wejść. Zmierz średnice otworu i będziesz wiedział jakie szukać.

Edytowane przez Arczi92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kondensatory robią za takie zwrotnice dla ubogich, odcinają basy żeby nie męczyć nimi tych głośniczków.

 

Normalnie bym takich tanich wynalazków nie polecał, ale jeśli to prowizorka przed porządnym car audio to niech tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/renault-scenic-i-glosniki-syki-2-szt-i1763091438.html

Najtaniej, najłatwiej, najszybciej. Głośniki seryjnie chyba są blaupunkta więc na pewno nie będzie gorzej niż byle jakie chiny. Na lepsze nie ma sensu wydawać kasy skoro odkładasz zakup lepszego audio na później to kupisz sobie odseparowany zestaw z zwrotnicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to do scenica i to 1996-1999R., a mój to megane po lifcie 99r. Będą pasować?. Dziwnie obudowane. Mam nadzieję że cokolwiek to da, spytam z ciekawości sprzedawcę. Tak jak mówisz, teraz po prostu żeby jakieś wysokie tony chociaż były, a za rok zrobię już wszystko na nowo i porządnie...w serwisie.

Edytowane przez Szymszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wielkie dzięki. Wezmę je, jeszcze tylko upewnie się, czekając na odpowiedź sprzedawcy. Montaż rozumiem bezproblemowy powinien być, nawet dla takiego laika jak ja. Przykręcić je trzeba, czy tylko włożyć?. W sumie mam nadzieje że chociaż kabel podpięty do tych wysokotonowych jest już w radiu i wystarczy podpiąć u góry te wysokotonowe i...gra. Ewentualnie poczytam jak to radio się zdejmuje, bo zakładał je znajomy.

Edytowane przez Szymszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zamówiłem. Co do kabli, wystają tam jakieś ...jakby nie były to jednak te, jakie i za ile można kupić?. I jakie te śrubki mam dokupić do syków żeby je przykręcić?.

Edytowane przez Szymszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem już te do renault scenica.

 

Teraz mam inny problem, jest coś takiego :

972e9e0eafb85286m.jpg

 

I co mam zrobić?. Piszą że mam wpiąć tweeter w kostkę, ale nie wiem czy będą w tweeterze kable, bo na zdjęciu allegro ich nie widzę.

Edytowane przez Szymszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co mam zrobić?. Piszą że mam wpiąć tweeter w kostkę, ale nie wiem czy będą w tweeterze kable, bo na zdjęciu allegro ich nie widzę.

 

Nie przejmować się na zapas, przyjdą to będziesz mógł się martwić. Szkoda głowy na takie zmartwienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!