Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne zachowanie centralnego zamka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem Scenic I 2000rok 1.9dTI. Od samego początku mam problem z centralnym zamkiem. Zamykanie wszystkich drzwi z pilota lub z kabiny zawsze działa nawet podczas ruszania. Natomiast z otwieraniem jest już problem ponieważ słychać że coś chce się otworzyć ale nie daje rady. Żadne drzwi się nie otwierają nawet wlew paliwa. Próba otworzenia z kabiny też nic nie daje (otwieram wszystkim drzwi od środka klamką). Sytuacja czasami się zmieni i w cudowny sposób wszystko działa pięknie (nigdy nie udało mi się zauważyć jakiejś zależność - czemu akurat zadziała). Czasami jest tak że kilka dni jest źle a czasami jest dzień ok. Przeszukałem to forum już dokładnie i nic na temat mojego problemu nie ma. Kupiłem nawet autoalarm z pilotami i zamontowałem go na krótko sprawdzić czy nowe piloty i centralka pomogą ale żadnej różnicy nie ma. Podpinałem się nowym alarmem i centralką pod włącznik w kabinie do otw/zam drzwi tak jak kolega tu na forum pięknie to przedstawił w instrukcji.

Czy macie jakieś propozycje, sugestie na usunięcie usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by było się dobrać do kabli od sterownika kiedy występuje problem i sprawdzić jakie napięcie jest wtedy podawane na centralny zamek.

Nie trzeba nawet szczególnie nic rozbierać, bo są kostki na słupku i wystarczy je wypiąć.

Rozpis pinów w tej kostce był gdzieś na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za podpowiedz koledzy. Pawel, szukalem wlasnie centralki centralnego zamka ale go nie znalazlem. Wydaje mi sie ze jest gdzies za bezpiecznikami w kabinie. Mowisz o slupku kolo lewej nogi kierowcy? Fred, dzieki za odpowiedz ale mozesz mi przyblizyc skrot UCH?

Pawel, masz jakiegos dobrego mechanika dla swojej Megane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UCH to taka centralka od wszystkiego i znajduje się za skrzynką bezpieczników.

Może być słupek lewy bądź prawy, bo na obu kostki są rozłączane.

Mechanicy do Renaulta by się znaleźli, zależy tylko jakiego szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam problem rozwiązany? bo mam to samo w moim scenicu IphII tdi 2000r. Zauważyłem ponadto co napisał kolega że gdy włącze automatyczne ryglowanie drzwi podczas ruszania to po jakiejś chwili czuć w samochodzie spalenizne tak jak by się coś topiło po wyłączeniu ryglowania smierdzieć przestaje proszę o pomoc

Edytowane przez zolltan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!