Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wariujący i cichy alarm...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, (to mój pierwszy post na tym forum, więc przy okazji chciałem się przywitać :)).

 

Swoją Meganke mam od jakiegoś miesiąca, ale od jakiegoś czasu mam z nią problem:

Chodzi o to, że gdy zamknę samochód pilotem, to drzwi się wszystkie zamykają, ale co jakiś czas (wczoraj wieczorem już co 15 sekund) uruchamia się alarm samochodu. Spróbowałem ponownie pozamykać wszystkie drzwi dokładnie, poruszałem wszystkie czujki w drzwiach (chociaż podczas jazdy nie zapala mi się nigdy kontrolka od niezamkniętych drzwi) i to tylko pogorszyło sprawę (bo alarm coraz częściej się sam uruchamiał, aż doszedł do 15 sekund). Dodatkowo nie słychać tzw. wycia alarmu, po prostu migają same kierunkowskazy. Na początku jak miałem ten samochód to słychać było "wycie" alarmu, za drugim razem wył już dużo ciszej, aż w końcu przestał wyć i bez większej przyczyny alarm się odpala (co opisałem wyżej).

Nie wiem czy to ma związek, ale gdy próbowałem go zamknąć bez włączania alarmu (gdzieś na tym forum przeczytałem, że wystarczy mieć otwarte drzwi od strony kierowcy, zamknąć samochód pilotem, i potem ręcznie zamknąć drzwi kierowcy kluczykiem) to dalej mrygał... :\

Dzisiaj przypadkowo znalazłem w skrzynce z bezpiecznikami, która jest na lewo od kierownicy, coś a'la przycisk, który jest jakby pod tymi bezpiecznikami i odkryłem, że jak jest odpalony zapłon to gdy ten przycisk się wciśnie na ok. 5 sekund to zapala się kontrolka od alarmu. Podejrzewam, że w jakiś sposób można włączać albo wyłączać alarm, ale nie mam pojęcia jak... ;/

Dodam tylko, że alarm jest fabryczny. A samochód to Megane Classic z 2001r.

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!