Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Centralny zamek w kluczyku a miganie kierukno


Rekomendowane odpowiedzi

Czy moze mi ktos powiedziec jak to jest z tym miganiem kierunkow przy zamykaniu/otwieraniu oryginalnym pilotem w kluczyku??

otoz mam scenica z lipca 98r i pilot na podczerwien i kierunki nie migaja. Widze na ulicy nie raz inne sceniki jak migaja patrze na szyby i tez 98r produkcji.

jak to jest z tym?? Moze mozna jakos wlaczyc??

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Columb, w tych autach o których piszesz, razem z zamykaniem centralnego prawdopodobnie aktywuje się alarm. Centralka alarmu informuje mignięciem kierunkami, albo "piknięciem" syrenki. Jeśli niemasz alarmu to raczej kierunki Ci nie zaświecą. :D Mozna pokombinować z podaniem napięcia jakie idzie do siłowników w zamkach, na układ awaryjnych. No ale to taki pomysł na gorąco. Trzeba by przestudiować schemat, a poza tym to będzie tylko taki gadżet. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za odpowiedzi. Z tego wszystkiego wywnioskowalem ze kirunki migaja w tych autach(bez alarmu) w ktorycj jest pilot radiowy zeby sygnalizowac ze auto otwarte zamnkiete jak zamykasz np z daleka. W kluczyku na podczerwien chyba dlatego nie migaja kierunki bo przeciez aby zamknac musisz stac na tyle blisko ze zobaczysz ze dzrwi sie zamknely itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij przekaźniki pod sterowanie do siłownika. Na kablach do przekaźników zainstaluj diody i powinno działać.

 

Silvercar mozesz rozwinąć tą myśl.. Poniewaz u mnie tez kierunki nie mrugają (mam seryjny na podczerwien w kluczyku bez alarmu) a chcialbym wlasnie cos takiego zrobic. Po co te diody?? Moze jakiś prosty schemat z przekaznikiem narysujesz :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jak wygląda sterowanie centralnym, ale chyba "+", biały i zielony (zamykanie / otwieranie). Ważny jest przekaźnik, żeby miał 2 osobne wyjścia, jeżeli nie to będzie trzeba zainstalować dodatkowe diody. Sterowanie kierunków pomarańczowy (prawy) i beżowy (lewy)

post-965-1189442729_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na miejscu tych, którym nie migają kierunki sprawdziłbym przyciski w drzwiach, bo niemiganie najczęściej występuje w przypadku niedomkniętych drzwi. Właśnie po to, żeby wiedzieć, że się ma niedomknięte. W niektórych wersjach za to jak drzwi są niedomnknięte, to pika i miga co sekundę po uzbrojeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A u mnie jest tak że czasem po kilkunastu -kilkudziesięciu sekundach włącza się stałe miganie kierunkami... Potem z kluczyka jeszcze raz trza rozbroić zamki i uzbroić jeszcze raz i jest ok.

Ki diabeł? Imobilizer ma jakiś feler?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam, że się wtrącę w temat... Ale mam taki problem... Miałam założony w autku centralny (w kluczyku tylko). Teraz dokupiłam centralkę z alarmem i dałam znajomemu mechanikowi do zamontowania... Wszystko działa ok, zamyka się na pilota, tylko mechanik nie bardzo wie, jak podłączyć to cudo tak, żeby migały także migacze ;( Tzn. nie wie, gdzie w Megi są kierunkowskazy, żeby się do nich podpiąć... Czy ktoś może mu pomóc?? Będę bardzo wdzięczna!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zestaw, w którym są wyjścia na kierunkowskazy to możesz podłączyć to gdziekolwiek (oczywiście osobno lewa i prawa strona) np pod pzewody (wpiąć się), które idą do żarowek w przednich migaczach - najprosciej jeśli układ masz w komorze silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!