Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i megane I phII OPONY ZIMOWE


Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

macv6, nie chcę być stronniczy ale firma opony.com której właścicielem jest oponeo ma parę spraw w toku odnośnie sprzedaży towarów drugiej kategorii tzn z wadami ukrytymi ostatnio nawet w TVN turbo był cały program poświęcony tej firmie.

Piszę to celem przestrogi, aby nie trafiło na naszego forumowicza, polecam sklepy, które oferują nam zniżki wystarczy kliknąć na reklamy tych sklepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj w warsztacie usłyszałem że zimowe opony powinny być węższe i wyższe w stosunku do letnich. Czy to prawda i czy tak można? Jestem początkującym (całkiem zielony) w tych sprawach. Mam stalowe felgi cały czas jeszcze letnie oryginalne continentale rozmiar 175/65R14 82T.

Zakładając że to prawda i że jest taka możliwość policzyłem na stronie (kalkulator opon) i wyszło przy rozmiarze 176/70 R14 coś takiego:

Różnica średnic podanych kół wynosi 4 mm. Różnica wskazań prędkościomierza: minus 0.7 %. (Nowe koła mają większą średnice i obracaja się wolniej)

Czy tak można rzeczywiście i czy lepiej taki rozmiar kupić czy też pozostać przy oryginalnym?

Megane IphII Classic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, jest to prawda. Węższa opona wywiera większy nacisk na podłoże, dzieki czemu mocniej wbija sie w np. śnieg. Traci to jednak sens, gdy jeździ się po mieście i śnieg zalega dwa dni w ciągu załej zimy i to do czasu przejechania pługów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy z Twojego postu wywnioskowałem że można ale nie trzeba, zakładając, że nie będzie śniegu. Rzeczywiście w większości dróg w trójmieście asfalt jest odśnieżony ale na moim osiedlu drogi nie zawsze są suche a część dróg którymi się codziennie poruszam jest stroma i to bardzo.

Niedostałem natomiast odpowiedzi czy mogę założyć taką oponę na swoje felgi. Czy to w niczym nie będzie przeszkadzać poza przekłamaniami przebiegu (bo chyba tylko przebieg nie będzie rzeczywisty).

Dzisiaj jechałem bardzo wolno bo u mnie rano leżał śnieg i momentami czułem jak mną zarzuca. Muszę w tym tygodniu podjąć decyzję o wyborze, zakupie i zmianie opon. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście (jak pisałem jestem laikiem i założyłem prostą matematykę szukając wczoraj rozmiaru) z tego co podajesz Piok na tej stronie, mógłbym szukać rozmiaru 165/70R14. Rozumiem, że ten rozmiar w niczym mi nie zaszkodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

http://moto.allegro.pl/item478881167_wyprz...n_w_119_zl.html

 

Co sadzicie o tej oponie?

Czy rozmiar jest odpowiedni do hb 96r ?

Wiem ze fabrycznie były wsadzane 175/70/r13 ale czytałem ze im węższa opona zimowa tym lepiej.

Czy może lepiej nie kombinować i kupić 175/70/r13?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!