Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i megane I phII OPONY ZIMOWE


Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Renault Megane Kombi I Ph II 1.9 dTi przymierzam się do zakupu opon zimowych, przeglądam forum i zastanawiam się czy mógłbym użyć opon w rozmiarze 175/60 R 14. Głównie chodzi o dalszą trasę, bo 15 wydają mi się trochę za baloniaste na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grelos9, rozmiar za niski do megane Ph II powinny być 175/70 r14 przy 15 "za baloniaste?" rozmiar 185/60 r 15 doma jeszcze że przy dieslu raczej nie było kół o rozmiarze 14" bo nie wejdą na tarcze hamulcowe z przodu. rozmiar 14" był montowany w PHII jedynie przy silniku 1,4 benzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

 

mam felgi 13 i obecnie opony 175/70 planuje kupić zimówki (2 mam wielosezonowe) tylko nie wiem czy brać 155/80 czy 175/70, zimowe planuje założyć na tył, a na przód te wielosezonówki. No i jakiego producenta polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tivi92 jak napisał Robak 155 jest za wąskie. Zostań przy tym rozmiarze, który masz. Nie wiem czy takie rozwiąznie jakie proponujesz (2xuniwersal + 2xzima)jest poprawne ale decyzja należy do ciebie. Jeśli chodzi o polecanie to zależy jakie środki chcesz na oponki przeznaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co eksperymentować z jakimiś Kelly czy coś w ten deseń, skoro w tej samej cenie masz sprawdzony towar jak Dębica frigo albo Sava eskimo.

Ja też uważam, ze najlepiej zostać przy tym samym rozmiarze opon, który masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tańszych opon mogę polecić firmę Uniroyal, cena bardzo podobna do Dębicy, Kelly czy Barum, a właściwości jezdne super. Sam na tych oponkach jeszczę 2 lata, polecam je także znajomym i jakoś nikt nie narzeka :)

Z ciekawostek mogę napisać, że w ostatnim teście ADAC właśnie zwyciężyły opony Uniroyal, deklasując często sporo droższych rywali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam okazję kupić opony zimowe za ok 300-400 zł Kleber Krisalp HP na stalowych felgach wraz z dojazdówką. Opony z 2009 roku produkcji, czyli za sobą mają 1 zimę (7 mm).

Co sądzicie o tym zakupie??

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i koleżanki

Pilna sprawa. Dziś miałem kupić oponki Godyear Ultra Grip 7+ w rozmiarze 185/65/15 w dobrej cenie ale wulkanizator powiedział mi że nie wejdą z przodu bo będą obcierać.

A opon tych nie ma w fabrycznym wymiarze 185/60/15 L, no i inne dobre są przy okazji droższe.

Na próbę założyłem oponę 185/65/15 używana i niby nic nie trze ale faktycznie jest mało miejsca.

A jak założę nowa oponę to jeszcze „urośnie” 0,5 do 1cm.( zwiększy się jeszcze średnica).

I mam teraz dylemat co wybrać, wiem że ktoś tam zakładał ale chodzi mi o konkretna opinie użytkowników Meganek z oponami o wymiarach 185/65/15..

Czy przy jeździe z pełnym ładunkiem (4osoby) + bagaż nic nie trze nic nie dobija??

Dziękuje ze wszelkie odpowiedzi i sugestie.

 

Podziękować niech wam rafineria w ON lub w PB wynagrodzi.

:) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!