Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i megane I phII OPONY ZIMOWE


Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku ubiegłej zimy zakupiłem do sceniola drugiego UNIROYAL-ki MS plus 66.

Są rewelacyjne na nasze warunki gdzie więcej mokrego asfaltu i chlapy, co nie tylko ja potwierdzam wpisem na forum, jest takich opinii więcej w odpowiednim już istniejącym temacie. Polecam tam zerknąć.

Potwierdzają to też wpisy na stronach internetowych sprzedawców opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Postudiowałem trochę i już chyba więcej wiem. Znalazłem też artykuł, że producenci samochodów wbrew temu co się uważa nie zalecają węższych opon zimowych.

Mój wybór padł na "BFgoodrich G-FORCE WINTER 185/60 R15" (przystępna cena i dobra jakość).

Może podzieli się ktoś doświadczeniem z tymi oponkami?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie:)

 

Mam Megane Classic 1.6 16V wersja 1.

Letnie opony mam 185/65/R15 88H. Natomiast zimowe opony kupiłem 185/55/R15 82T, tak mi doradził kalkulator oponowy dla mojego modelu auta.

Ale jak przystawiłem oponę zimową do letniej to jest ona jakieś 2.5 - 3 cm niższa! Czy to nie jest aby za duża różnica?

W instrukcji do auta (niemieckiej) nie jest jasno napisane jakich opono powinienem użyć dla mojego auta.

 

Mógłby mi ktoś powiedzieć czy kupiłem dobre opony czy mam je zwrócić?

 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy rozmiar to 185/60/15, a zatem letnie masz za wysokie, a te co kupiłeś są za niskie. To oczywiście nie oznacza, ze nie da się tak jeździć, ale o tym musisz sam zdecydować ..

 

Dzięki bardzo.

 

Nie powinienem polegać na internetowym dobieraniu opon, mam za swoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinienem polegać na internetowym dobieraniu opon, mam za swoje

Przecież to gołym okiem i bez kalkulatora widać, że jeśli masz dwa parametry te same 185 i R15, to i trzeci powinien być identyczny z tymi oponami jakie posiadasz. Gdybyś zmienił średnicę felgi na 16" albo 17", wówczas tą wysokość boku opony można, a nawet należy zmniejszyć, by zachować porównywalna wysokość (średnicę) całego koła.

Inna sprawa, to moje odczucie, że to nie wina kalkulatora ale popełnionego błędu przy jego obsłudze.

Czy to na Oponeo, czy u innych sprzedawców z kalkulatorami, czy nawet z programikiem Tyr-o-saurus_ikar, jeszcze nie miałem takich problemów.

Wspomniany program- kalkulator, jest gdzieś na forum jako załącznik w dziale z oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 4 tygodnie później...

Wiem co oznacza index T i H. Już trochę siedze w samochodach. Kupiłem te opony i jaj narazie jestem zadowolony. Zobaczymy jak będzie w większym śniegu, jednak to akurat nie zależy od indexu prędkości. <zolta>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!