Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy to dobry wybór ?


goldek93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem świeżo upieczonym kierowcą i bardzo chciałbym kupić sobie Renault Megane Coupe z 1996r. o pojemności 2.0 z instalacją LPG. Moje pytanie jest proste czy opłaca się kupować to auto, i czy jest awaryjne i jak to jest z częściami. Bo ja nie znam się na tym kompletnie nie znam. Proszę o pomocy tzw. "wyjadaczy" jak również każdego, kto miał styczność z tym autem :). Z góry dziękuje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie mojego Scenica, mogę Ci powiedzieć że ja jestem zadowolony. Rocznik 97, 2.0 8V z LPG, chodzi bez większych problemów. Wiadomo, wszystko jest uwarunkowany tym jak ktoś dbał o to auto wcześniej, bo może być tak że kupisz i będziesz musiał wszystko wymieniać, począwszy od poduszek i tym podobnych pierdół, po łatanie dziur po rudzie. Jeśli te 2.0 to 8V - F3R to ja jestem z niego zadowolony, pali średnio 10-11l, przynajmniej tak wychodzi z kalkulatora - tryb 50/50. A na temat wersji coupe to już inni muszą się wypowiedzieć. Choć ma ona swój plus w porównaniu do scenika, o wiele łatwiejszy dostęp do silnika.

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też posiadałem Scenica I z 99` z motorem 2.0 8V z LPG. Z doświadczenia powiem że samochód jest wdzięczny. Jak kolega już pisał. Jak dbasz to naprawdę potrafi się odwdzięczyć bezawaryjnością. Silnik hula z gazem bez najmniejszych kłopotów. Koszty napraw jak i części są już na przyzwoitym poziomie. Może dziesięć lat temu były kłopoty z częściami. Dzisiaj z internetem wszystko można dostać. Zastępczych części od wyboru do koloru. Szukaj zadbanej sztuki (co nie jest łatwe). Jak już znajdziesz to kupuj i śmigaj:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na zdjęcia. Wszędzie rdza więc już pewnie coś było robione. Może być cały poszpachlowany. Brak pokrywy schowka i kto wie czego jeszcze. Patrząc na zdjęcia widać, że był malowany. Przebieg 160000 :) pewnie ze 2 razy tyle. Przez 15 lat przejechał tyle i założyli jeszcze gaz. Lepiej poszukać innego.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 'Zawisza' :). Będę szukał dalej i mam nadzieje, że jeszcze mogę liczyć na Waszą pomoc :).

 

Dodano: 18 wrz 2011 - 19:22

http://moto.allegro.pl/sliczna-meganka-w-gazie-alu-oplacona-i1826562299.html a co myślicie o tym ?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak radia seryjnego. Uszkodzony element od odchylania fotela kierowcy. Holenderska instalacja gazu czyli trzeba przerobi wlew paliwa LPG. Także nie wiadomo czy ma na nią papiery. Podejrzewam że butla także jest do legalizacji (chociaż lepiej opłaca się wymienić na nową). A jak nie ma to zapomnij że zarejestrujesz auto. Do ceny należny doliczyć opłaty czyli jakieś jeszcze 1000zł.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, że tyle osób stara się pomóc mi w kupieniu swojego PIERWSZEGO auta :). Pozwólcie, że zaprezentuje Wam kolejną ofertę jaką napotkałem na allegro :). http://otomoto.pl/renault-megane-cabrio-C20624103.html jak możecie i macie chęć to proszę piszcie co i jak :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli instalacja z Holandii, to lepiej niech on sam ją zarejestruje, a wlewu gazu nie musisz przerabiać, teraz na każdej stacji LPG mają tzw. przejściówki. Napisał, że opłaty zrobione, ale ciekaw jestem czy opłacił recykling 500zł, bo opłaca się go przy rejestracji, czyli 270zł rejestracja z książką i 500zł recyk. Nikt nie zauważył, że przedni zderzak pod prawym reflektorem jest zdeformowany. Radia nie ma wcale, jest tylko maskownica.

Edytowane przez Zygmunt Małek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was ale w Trójmieście jak jeździłem do gazowników i zobaczyli instalację holenderską to rozkładali ręce. Chciałem ją trochę wyregulować bo auto chodziło nie równo i skończyło się na nowej instalacji. Moim zdaniem lepiej kupić benzynę i założyć gaz.

Ta meganka z linku po wszystkich opłatach a rejestracja 756zł (nie opłacony recykling)Poza tym ja szukał bym z klimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!