Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zabudowa nawigacji magane 1


Matuszi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie temat jest pytaniem jak wykonać zabudowę pod nawigacje w miejscu zegarka.

Znalazłem egzemplarz na takim patencie i bardzo chciałbym wykonać coś podobnego u siebie

 

Poniżej foto:

16003563666236313833.jpg

 

chodzi mi głównie o to czy była tam robiona plastyka górnej półki bo wewnątrz na pewno była.

Może znacie kogoś kto wykonał już taki patent u siebie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pozostaje nam plastyka deski albo czekanie na cud :)

na razie temat zabudowy nawigacji muszę odłożyć w czasie,

w megance padł rozruch a w raz z nim trochę elektryki...

jak się z tym uporam kupię materiały i wykonam sam taką deskę może się uda ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odgrzebuję temat. Zainteresowałem się wstawieniem kolora do Megi. Na szrocie u kolegi znalazłem Scenica z navi i jedyną zauważalną różnicą ograniczającą zabudowę jest ten plastik otaczający zegary. Góra deski jest taka sama jak w każdym innym Scenicu. W najbliższym czasie postaram się znaleźć trochę czasu, to przetestuję patent i spróbuję założyć go u siebie. Wyświetlacz można dostać za 100 zł, panel do sterowania to 30 zł, nie znalazłem jednak nigdzie tego plastiku. Pozostaje też kwestia anteny itp. , ale to jest do ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deska z nawigacją w oryginale jest zupełnie inaczej wyprofilowana, nad licznikiem jest taki jakby garb, czeka Cię duża rzeźba :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, nie wiem jak jest w Meganie, ale jak porównywałem górę w Scenicu, to wydaje się być taka sama jak w zwykłym, ale to Scenic. Megany z navi jeszcze nigdy nie widziałem. :) No nic, najwyżej się rozczaruję, ale spróbować, spróbuję. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz takiego scenica i w takich cenach masz możliwość wyrwania sprzętu to bierz jak najwięcej, później żeby dokupić byle pierdołę będziesz musiał poświęcić mnóstwo czasu i pieniędzy. Pamiętaj, że górny parapet ze scenica nie pasuje do megany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena w scenicu (poliftingowym oczywiście) z navi jest w podszybiu, po ściągnięciu wycieraczek i tego plastiku.

Deska scenica z navi profilem się nie różni od tego scenica bez. Różni się tylko tym wspomnianym plastkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po przymiarkach i tak:

- standardowy parapet w Megance wydaje się być dosłownie 15 mm za niski po zamontowaniu wyświetlacza i tego plastiku ze Scenica, tak jak powiedział mój przedmówca, góra nie pasuje ze Scenica.

- góra w Scenicu z navi i bez navi jest identyczna, sprawdzone

 

Póki co oszabrowałem już wyświetlacz z kosteczkami, panel do sterowania, antenę i ten plastik, modułu do navi niestety już nie było.

I teraz pytanko. Czy parapet w phII jest inny niż w phI? Bo być może właśnie tutaj tkwi problem.

Najlepiej byłoby znaleźć kogoś, kto posiada Meganę z navi, porobić zdjęcia i wszystko stałoby się jasne, co pasuje a co nie. :-) Na Alledrogo nie znalazłem ani jednej, Sceniców chyba z 8.

Edytowane przez MMike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy parapet w phII jest inny niż w phI?

Tak, zarówno w megance jak i w scenicu. W megankach ta różnica jest prawie niezauważalna.

 

Na forum mckp są co najmniej 2 coupety z fabryczną nawigacją, jedną ma cichy (czarna coupeta, ta nowsza) i pako13 (http://forum.meganecoupe.pl//viewtopic.php?t=14855)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się jasne - góra jest inna w Megance. Wyraźnie widać na fotkach, że ma charakterystyczny garb, o którym zresztą było wcześniej wspominane. No cóż, wygląda na to, że tylko tego parapetu mi brakuje. Będę szukał, a jak znajdę i zamontuję, to się z pewnością pochwalę. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!