Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zbieżność kół MII - jakie na fabryczne ustaw


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam nadzieję, że post w dobrym miejscu. Wczoraj zmieniłem koła zimowe (stalówki 6,5x16 cali, ET49, opony 205/55) na letnie (alusy 7x16, ET 37, opony 205/55). No i się zaczęły problemy z prowadzeniem samochodu - samochód ściąga w prawo (przy puszczonej kierownicy), a wcześniej tego nie było. Poza tym ciężej pracuje układ kierowniczy i samochód dużo bardziej nerwowo reaguje na ruchy kierownicą, ale myślę, że to jest spowodowane większym rozstawem nowych kół.

Teraz pytanie - czy w związku ze zmianą kół (szersze felgi, szerzej stoją, ale rozmiar opon dokładnie taki sam) mam na nowo ustawiać zbieżność? Jeśli tak, to czy ustawienia mają być jak dla seryjnych "szesnastek" (-0,10), czy może mam ustawiać zbieżność jakoś inaczej? Na zakończenie dodam, że ciśnienie w oponach mam równe :?:

 

Z góry dzięki za porady! Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam taki sam problem jak kolega sartek. Po zmianie kół z zimowych na letnie ( rozmiary taki jak w poście sartek-a) samochód ciężko się prowadzi. Ściąga raz w prawo raz w lewo i muszę się siłować z kierownicą. Według mnie wina leży w oponach - choć dziwne bo mam bidgestony od roku coś za wcześnie by się złużyły (12 tys km.) Więc juz sam nie wiem !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony nowe, Goodyear Excellence. Zimowe koła były dobrze zapieczone - jak je wulkanizator zdejmował, to się musiał trochę z buta nakopać, żeby zeszły. Może wtedy coś się poprzestawiało, albo pogięło...

 

1szejker, "siłowanie się z kierownicą" jest moim zdaniem spowodowane większym rozstawem kół - to mi tak bardzo nie przeszkadza, tym bardziej, że różnica nie jest jakaś ogromna. Gorzej, że samochód jedzie czasami jak sam chce, a nie tak, jak ja bym tego chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niskim profilu może ciągnąc raz w lewo a raz w prawo ponieważ są koleiny... u mnie na 18" jest tak ze nawet kolein nie widać a auto samo po zakręach skręca...

 

A wie ktoś jakie mają być nastawy zbeżności przy 18"-felgach bo wiem ze dla 15" są inne niż dla 16'' i te tak samo są inne dla 17"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zbieżność ustawiona. Obecnie jest dokładnie po -0,05 na stronę i samochód jeździ jak nowy, kierownica chodzi lekko a samochód jedzie jak po sznurku (oczywiście na równej drodze, na nierównej nawierzchni nadal jedzie tam, gdzie pociągną go koleiny :?: ).

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

A co powiecie na to: Byłem na zbieżności ,ustawili a na komputerze pokazało ze zbieżność Ok ,a prawe koło nie jest w pionie :shock: Góra koła jest bliżej amortyzatora. Mechanik powiedział że nie ma możliwości wyregulować,i prawdopodobnie jest skrzywiony amortyzator. Czy to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amory rzeczywiście tylko nowe i dobrej firmy, ale monroe nie montowane są fabrycznie tylko jako zamienniki. Fabrycznie wstawiane są jakieś francuskie ale nie pamiętam nazwy , ale na pewno nie Monroe! :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!