Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rodzaj silnika?


Mael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Miałem robiony przeszczep całego silnika i nie mogę z nowym sobie dać rady bo ciągle coś. Jak robiłem ostatnio uszczelnienie dolotu to zauważyłem 2 nalejki na silniku. Mamiałem silnik 1.4 16 K4J i podobno przeszczepiony jest taki sam ale na naklejce widnieje symbol K4M. Oznaczenie na bloku jest zniszczone tzn. jakby ktos to miejsce uderzał młotkiem. Czy jeżeli mam silnik K4M czyli 1.6 16v to problemy mogą być spowodowane że osprzęt jest od silnika 1.4 ?

Pozdrawiam

 

a825701d0a6e5880m.jpg

ddbfe3eb8a943142m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A więc problem tkwi w wypadaniu zapłonów na wolnych obrotach i przy nagłym wciśnięciu pedału gazu. Jest kilka sprzecznych spraw dotyczacych wypadania zapłonów. Cewki są nowe Beru. Były także podmieniane z 2 innymi kompletami i nadal nic. Do ostatniego czasu wymiana świec pomagała ale na ok 300 km. Po tym czasie było znowu to samo. Dodam jeszcze że rozrząd był żle ustawiony i na tym ustawieniu było zrobione ok 11 kkm :/ Wymienione zostały : cewki, filtry, olej, pompa paliwowa, zregenerowane wtryskiwacze, uszczelniony cały dolot(nowe uszczelki i pasta uszczelniająca), czujnik na przepustnicy (chyba tps ?), 2 katalizatory, podmieniane 2-krotnie czujnik położenia wału korbowego, naprawiane Ecu ( wzmacniacze dla wyjścia dla cewek zapłonowych), wgrywane nowe mapy wtrysku. Czujniki temperatury sprawdzone, obie sondy nowe i sprawdzone. I nadal nic. Ciśnienie na każdym cylindrze 14 atmosfer. Już nie pamiętam z tego wszystkiego co jeszcze było robione ale dużo tego było a samochód nadal nic. Może czasy wtrysku sa inne niż przy K4J ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy wtrysku są podobne.

Czy Clip wyrzuca jakieś błędy podczas wypadania zapłonów.

Wypadanie zapłonów to raczej nie jest wina układu paliwowego.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Clip nie wykazal wypadania zapłonów ani błedów, ale w serwisie tak to nazwali. Myślałem że za małe ciśnienie na pompie paliwowej było a że pompa padla to trzeba było to zrobić. Serwis po moich "nawiedzaniach" powiedzial po 2 miesiacach walki że oni już nic nie zrobią bo nie wiedzą o co chodzi..::/

 

A czy mapy wtrysku wgrane od 1.6 16v by pomogły ? Silnik na wolnych obrotach kuleje a na wysokich jest bardzo mocny :/

 

Dodano: 29 wrz 2011 - 09:01

Czy ktoś może się orientuje jakie parametry ma silnik 603 K4M ?

 

Dodaję film z pracy silnika. Może komuś nasunie się jakaś myśl,

 

Pozdrawiam.

 

http://www.youtube.com/watch?v=fXK_Vt_fms4

Edytowane przez Mael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!