Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Reanult Megane I Cupue 1.6e


faj3r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupuję po okazyjnej cenie od rodziny, Renault Megane I Coupe phI.

 

Auto było zadbane, ale potem sobie stało w garażu przez 3 lata. Odpalane raz-dwa do roku. Rocznik 1998, silnik 1.6e, najechane 180kkm, brak klimatyzacji. Pierwszy właściciel. Auto z polskiego salonu.

 

Co powinienem zrobić w tym aucie na początek?

- zakładam, że płyny, chociaż olej był zmieniony w zeszłym roku i zrobił ze 100km.

- hamulce

- rozrząd? był wymieniany w połowie 2002 roku, ale nie wiem przy jakim przebiegu.

- na pewno akumulator.

 

na co jeszcze zwrócić uwagę?

Edytowane przez faj3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tak długim postoju, proponuję, pojeździć po podwórku, bo wyjeżdżając z garażu może być dobrze, ale po kilku kilometrach, mogą odmówić posłuszeństwa wszelakie urządzenia, tak jak koledzy napisali powyżej oraz; stan klocków (wymiana), tarcze czy okładziny bębnów, płyny chłodzące i hamulcowy, ręczny może zablokowany, oleje w silniku, w skrzyni, dobrze by było wyjąć zbiornik i go wypłukać, filtry wszystkie, itp. Rozruszać nawet kierownicę, przesmarować lub naoliwić zawiasy drzwi itp. Zawieszenie, a podejrzewam że i amory też już olej wygnieciony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przygotować się do większych wydatków. Trzeba będzie sprawdzić hamulce (najlepiej rozebrać tłoczki i powymieniać wszystkie gumki), wymienić tylnie cylinderki. Wymienić płyn hamulcowy. Potem spuścić stare paliwo ze zbiornika i zalać świeżego. Wymienić olej w silniku i skrzyni. Wymienić rozrząd i wszystkie filtry. Posprawdzać gumy w zawieszeniu. Trzeba także pomyśleć o wymianie opon, bo podejrzewam ze auto cały czas na nich stało w jednym miejscu i mogły się odkształcić. I to wszystko pisałem z własnego doświadczenia, bo miałem takie auto. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!