Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dmuchawa nagrzewnicy


Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam ...

W mojej Megance 1,6 zauważyłem brak biegów przy przełączaniu dmuchawy nagrzewnicy.

Pozostał tylko jeden i to ten ostatni najszybszy.. Wydaje mi się że regulacja szybkości

odbywa się na przełączaniu rezystorów szeregowo z silnikiem dmuchawy.. Tylko gdzie tych elementów szukać ?? czy na odczepach przełącznika ?? jak się do niego dobrać ??

Może ktoś z kolegów sam ten problem rozwiązywał .. Więc proszę o parę rad..

Dzięki Janek bmj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam...

Do Prezes Serdecznie dziękuję za "TEMAT" ..

Pewno bym całe FORUM przewalił nim bym to znalazł.

Polukam gdzie ta płytka się znajduje ..

Z resztą nie powinno być problemu ,, oby " to " było "to"..

Janek bmj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Naprawiłem nawiew u siebie działał tylko na ostatnim biegu. Sprawa jest prosta. Są dwa przypadki.

Samochód bez klimatyzacji- wystarczy wymienić bezpiecznik termiczny 128 C 10 A

Samochód z klimą - spaleniu uległy dwa tranzystory [http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=196]

Lokalizacja tranzystorów: Wyciągnij akumulator, ujrzysz wiązkę kabli, kilka kabli podłączonych jest za pomocą kostki do płytki. To właśnie na tej płytce znajdują sie dwa tranzystory które mogły sie spalić.

Jak co to pytaj jak będę potrafił to pomogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luk mam pytanie a czy ta plytka z tymi tranzystorami jest gdzies blisko akumulatora? czy raczej trzeba sciagnac plastkik kolo filtra powietrza ? tam gdzie sie misci nawiew. jakbys mogl zrobic fotke gdzie sie znajduja tranzystory był bym wdzieczny. mozesz przeslac na maila: [email protected] /lub ktos inny jak juz wymienial tranzystory i wie gdzie sa umiejscowione to prosze o fote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Płytka znajduje się w podszybiu prawie na środku.

Jak wyciągniesz akumulator to włóż rekę i kieruj się ku centralnej częsci tam powyżej tej płytki znajduje się chyba siłownik od wycieraczek. Płytki nie widać gdyż przykręcona jest na dwie sśruby i wiekszość jej częsci jest schowana. Nie musisz nic demontować od strony filtra. Dostaniesz sie tam właśnie od strony akumulatora. Krótko mówiąc nieźle trzeba się pogimnastykować aby zlkokalizować tą płytke. Jak ona wyglada masz wyżej w moim poscie [zdjecie]. Jak masz wiecej pytań to pogadamy na gg wieczorem, Twoj numer gg dostalem mailem

 

Pozdrawiam lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

wiec mówie co miałem zepsute, że mi dmuchawa nie działa i klima. Wyciągnołem przedni panel od regulacji biegów dmuchawy poruszałem kablami i zadziałało ale tylko na chwile, więc szukałem usterki w kablach i znalazlem skręciłem jeszcze raz kabel tym razem lepiej i dziala.

Dzieki wszystkim za pomoc.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!