Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak zamontować bagażnik na dachu???


Rekomendowane odpowiedzi

Lewy, nie moge sie zgodzic ze tylko w kombi. wg istrukcji do MI po face liftingu jest tak:

 

A czy ktokolwiek za nas widział taką wersję? Ja nistety nie.

 

Robak czy twoja meganka ma w listwach te okienka, bo już się pogubiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ja nie mam okienek ale ten bagażnik ze zdjęcia zaoferowano mi w salonie renault widocznie pomylili phI z PHII ok to kupie taki pod uszczelki wielkie dzięki za odpowiedzi Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wątek był już jakiś czas temu, ale może komuś się przyda.

Przetestowałem właśnie u siebie że belki dachowe poprzeczne od kombi 2000r ( jak na zdjęciu poniżej) można zamocować do wersji Hatchback 2000r.

Trzeba ściągnąć gumę osłaniającą (poprzez ściągniecie z przodu samochodu), nie zejdzie do góry. Nie ma z tym większych problemów.

post-375-1168516006_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale do PH1 do tego typu bagażnika muszą być jeszcze gumowe podkładki zamówiłem w salonie renault jedyne 285 zł - rabacik montaż gratis ale co za obsługa..... (aso Rosiak i syn)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale do PH1 do tego typu bagażnika muszą być jeszcze gumowe podkładki zamówiłem w salonie renault jedyne 285 zł - rabacik montaż gratis ale co za obsługa..... (aso Rosiak i syn)

 

Ja kupiłem na allegro używany za 175 zł i w sumie mi lepszy nie potrzebny żeby rowery czy narty przewieźć

 

A co do montażu to wiesz, warto abyś sam umiał to robić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale te z allegro to zazwyczaj są od PH2 ty masz okienka w dachu a takiego do mojej to znalazłem 2 zamontowane na autach, a że jestem estetą wolę zapłacić za oryginał niż zasuwać z jakimś kwadraciakiem na dachu (nie wcale gorszym), a montaż już potrafię bo mnie go założyli standardowo ale sobie na razie przesunąłem do tyłu... robi jako spojler...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale te z allegro to zazwyczaj są od PH2 ty masz okienka w dachu a takiego do mojej to znalazłem 2 zamontowane na autach, a że jestem estetą wolę zapłacić za oryginał niż zasuwać z jakimś kwadraciakiem na dachu (nie wcale gorszym), a montaż już potrafię bo mnie go założyli standardowo ale sobie na razie przesunąłem do tyłu... robi jako spojler...

 

Nie, nie ja mam PH1 tyle, że po liftingu i nie mam żadnych kratek

Na tym zdjęciu słabo widać, ale mam po prostu czarne gładkie plastiki na dachu ;-)

post-118-1168765866_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie gość w bloku ma takiego jak ty ale 2000 rok i ma okienka na bagażnik widać później zaczęli montować ale już mam kupiłem teraz tylko bag na rowery i w lipcu nad morze, no i na zlot do tych Borków hihi narazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie gość w bloku ma takiego jak ty ale 2000 rok i ma okienka na bagażnik widać później zaczęli montować ale już mam kupiłem teraz tylko bag na rowery i w lipcu nad morze, no i na zlot do tych Borków hihi narazie

 

Być może , ze dopiero później montowali.

 

Acha byłbym zapomniał. U mnie bagażnik ma śruby ampulowe ale nie normalne, a jakże czyli sześciokątne. Francuzi poszli swoją drogą i zastosowano ampule pięciokątne....

Spotkaliście się kiedyś z takimi kluczami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
zastosowano ampule pięciokątne....

Spotkaliście się kiedyś z takimi kluczami ?

 

zrób zdjęcie nie widziałem ustrojstwa???

 

 

Ale się miałem z tym kluczem. Nawet w renault nie mają trzeba sprowadzać. Na szczęście dorobiliśmy z sasiadem klucz ze śruby i wykręciliśmy te francuskie i wkręciliśmy nasze :mrgreen:

Ale taż fajnie bo te francuskie są całe gwintowane a nasze niestety do połowy bo polska norma tak przewiduje .. także sporo kombinowania

Link do aukcji z bagażnikiem - widać tam na jednej fotce śrubę http://www.allegro.pl/item143096998_143096998.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie kupic cale gwintowane, ja jak modowalem komputer, to zeby przytwierdzic szybe zaopatrzylem sie w takie w praktikerze. stal nierdzewna 5x35 na imbus'a

 

Przy okazji obadam. Byłem w 4 sklepach metalowych i w każdym ta sama odp - u nas już całe gwintowane nie występują.

Mam gwintownik, ale akurat nie ten rozmiar :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!