Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak zamontować bagażnik na dachu???


Rekomendowane odpowiedzi

kurde wyszukałem na allegro świetny oryginalny bagażnik bazę pojechałem do kolesia do wrocka a tu się okazuje że nie pasuje (był od kombi bez relingów) jedna sprawa czy te listwy na dachu mają mieć jakieś okienka??? czy może kombi ma inny rozstaw rynienek? jak ktoś ma bagażnik bazę na dachu proszę o wysłanie fotek jak to się ustrojstwo montuje

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, my w classicu mielismy bagaznik montowany za pomoca lap/chwytakow/imadel pod uszczelki drzwi (oryginalny) nie mielismy listew dachowych, zdaje mi sie ze w hatchback'u tez nie ma okienek, sa tylko listwy gumowe, jako zabezpieczenie dachu

 

dokladnie to wyglada tak:

http://www.allegro.pl/item152542130_bagazn...oryginalny.html

http://www.allegro.pl/item153934608_bagazn...ult_megane.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

czyli montuję go w tych gumowych listwach nie ściągam ich? bagażnik powinien wejść na listwy gumowe a nie pod czy tak? jak ktoś ma fotkę bardzo bym prosił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie... listwy na dachu sa ochrone i zapewniaja dodatkowe trzymanie relingow. a montujesz tak ze w sumie kladziesz na dachu i chwytasz za "framuge" drzwi, wsadzajac czesc obejmy pod uszczelke wokol drzwi. mimo wszystko po zalozeniu i dobrym zakreceniu lap, bagaznik od oporu powietrza przesunie sie jeszcze 1-2cm do tylu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim kombi mam oryginalne relingi (chyba relingi bo są od prawej do lewej) i są one mocowane w jednym z trzech po każdej stronie okienek na listwie dachowej. Okienek jest sześć, ale wykorzystuję tylko 4- czyli mam możliwość przekręcenia przedniego "relinga" na tył i mam wtedy dwa obok siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

czyli montuję go w tych gumowych listwach nie ściągam ich? bagażnik powinien wejść na listwy gumowe a nie pod czy tak? jak ktoś ma fotkę bardzo bym prosił

 

:shock: :shock: :shock: przecież bagażnik musi się jakoś trzymać :!:

Te łapy muszą wejść pod rant dachu tam gdzie się zamyka drzwi. Po to są w bagażniku śruby aby ew . popuścić mocowania czy je rozsunąć, założyć bagażnik a potem skręcić to wszytsko.

Jak założysz to sprawdź ręką czy wszystko się mocno trzyma. Nie ma prawa się nic ruszać. Po przejechaniu paru km sprawdź ponownie.

Wyobrażasz sobie co by się stało gdyby np spadł Ci bagażnik z wyposażeniem (rower, narty) na trasie :shock: :shock: :shock:

 

Tu znalazłem jakieś marne fotki na szybko

http://sklep.tobik.com.pl/?master=RENAULT&...w_g&id_gr=1

 

[ Dodano: 2007-01-02, 14:52 ]

W swoim kombi mam oryginalne relingi (chyba relingi bo są od prawej do lewej) i są one mocowane w jednym z trzech po każdej stronie okienek na listwie dachowej. Okienek jest sześć, ale wykorzystuję tylko 4- czyli mam możliwość przekręcenia przedniego "relinga" na tył i mam wtedy dwa obok siebie.

 

Relingi to jest to co idzie od przodu do tyłu. Niektóre samochody , zazwyczaj kombi są w nie wyposażone fabrycznie. A te poprzeczne to belki (czyli od prawej do lewej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALE MI CHODZI O ORYGINALNY BAGAżNIK OFEROWANY DO RENAULT W SALONIE SERWISIE O TAKI JAK NA ZDJECIU ON WCHODZI W TE GUMY TYLKO JAK???

 

Proszę wyłączyć CapsLock przy pisaniu postów!

administracja

post-263-1167839137_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to jest do grandtoura, ktory w listwach dachowych ma specjalne okienka. w sumie to nie tylko w grandtourach ale w MIphII w phI to wygladalo jak imadla

 

TUTAJ na pierwszym foto masz pokazane jak to wyglada ten system. po prostu chwyta kawalek dachu jak Ty to bus zrobil reka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to w czymś pomoże to system mocowania bazy w Megane htb wygląda (z grubsza) tak jak na poniższym zdjęciu.

 

Zapomnij o bagażnikach w okienka, na relingi itp. One są TYLKO do kombi.

 

Jakiś czas temu, przed wakacjami, z braku wolnego czasu wysłałem żonę aby kupiła bagażnik do naszej Megi. Trwało to jeden dzień, bagażnik pasował idealnie, rowery nie pospadały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!