Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

olej silnikowy


wojcisi

Rekomendowane odpowiedzi

A co rocznik auta ma do rodzaju oleju?? Sam wiek to za mało, by się na zmianę decydować.

Jeśli nie zauważasz jego nadmiernego zużycia, a silnik nie wykazuje nieszczelności na sprężaniu, nie ma wycieków, to zmiana na półsyntetyk nie jest dobrym pomysłem. Pozostań jak najdłużej przy tym co teraz stosujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Pozostaw olej taki jaki masz . Czyli 5W30 5W40 maja one podobną charakterystykę lepkości przy temperaturach zimowych i letnich. Stosuj tylko Dobre oleje czyli prawdziwe takie jak Valvoline, Liquid Molly, Motul itd. Nie masówke bo kiedyś wlejesz niespodziankę zwłaszcza w warsztatach. Znam przypadek wlewania schella i elfa z tej samej beczki. Jakieś pytania co do uczciwości. Każdy olej ma papiery w których przeczytasz specyfikacje lepkosci przy zimnym i rozgrzanym silniku. Ważne żeby po rozgrzaniu przypominał także olej a nie wodę bo wypłucze ci uszczelniania zwłaszcza wału korbowego i wtedy masz problem, oczywiście finansowy. Lej dobre oleje w technologi pełny syntetyk lub blendowane syntetycznie 5W40, 10W40 tylko dobrych firm. Ja kiedys kombinowałem i dostałem za swoje. Najlepiej jakbys stosował dokładnie ten sam olej tej samej firmy. Jak chcesz zmieniac to tylko na dobry. Ja kiedys lałem Elf 5W40. Po wystrzale uszczelki pod głowicą musiałem przeolukac silnik i po wymianie uszczelki jeszcze raz szybko zmieniłem olej po 2000 km. Poniewaz do płukania używałem syntetyka innej taniej firmy 5W40 wypłukał mi wszyskto co się da i teraz czeka mnie remont. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!