Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gdzie tankować w miarę bezpiecznie?


rkarolek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po długich rozważaniach zdecydowałem się na zakup Meganki II 1.5dCi

Po przestudiowaniu forum, wiem że nasze paliwko nie jest najlepsze (w sumie to wiedziałem już to wcześniej :mrgreen:

wobec tego mam pytanko na jakich stacjach i jaką rope lejecie do swoich autek?

Wiem że nawet na firmowej stacji można trafić siajs ale chyba prawdopodobieństwo tego maleje wraz z renomą firmy (a może się myle?)

 

Podsumowując co i gdzie najczęściej lejecie do swoich autek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nawet na firmowej stacji można trafić siajs ale chyba prawdopodobieństwo tego maleje wraz z renomą firmy (a może się myle?)

mylisz sie bo neste jest chyba na 2 miejscu pod wzgledem jakosci paliwa, shell pierwszy

ja leje juz kilka lat na bp i przy tym zostane

np we Wroclawiu cena ropy na bp i shell jest identyczne ( czesto roznica to 1-2grosze )

jezeli ktos jest z DW to mowie o BP przy armii krajowej i Shell obok Forda

jedna i druga stacja sa oddalone od siebie o 500m :mrgreen: a w promieniu tych 500m jest jeszcze Jet i Neste wiec mam duzy wybor :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam megi na bęzynę i od dłuższego czasu tankuje tylko na shell-u. Wcześniej pracowałem w serwisie ciężarówki i jak w zime ropa dla tirów zamrazała to zawsze wymienialiśmy na shella i było ok.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze się że Neste ma tak wysokie oceny, od kilku lat leje benzynke właściwie tylko u nich.

(zawsze wychodziłem z założenia, że u nich jest to co przywiozą w cysternie, a na miejscu nie ma kto kombinować z paliwem :mrgreen:)

 

jeszcze jeden problem, czy jest sens lać droższą rope (verva, ultima itp) czy to tylko naciąganie ludzi?

 

pozdrawiam

 

PS. gdzie można znaleźć jakiś "ranking" stacji beznynowych jeśli chodzi o jakość paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rkarolek: Mam do Ciebie pytanie :mrgreen: Tylko sie nie smiac :lol: Jak sie tankuje na Neste bo sie boje podjechac bo to pelna automatyzacja a ja nie chce zepsuc :lol: Moglbys napisac co i jak? Bo maja niskie ceny a ja lubie niskie ceny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co śmiać, jak pierwszy raz podjechałem na Neste to popatrzyłem się na dystrybutor i po kilku kombinacjach odjechałem bez tankowania :mrgreen:

 

A co do sposobu tankowania, to ja zawsze płace kartą, jest to chba najwygodniejszy sposób:

1. wkładasz karte

2. podajesz pin

3. podajesz max kwote za jaką chcesz tankować (płacisz tylko za tyle ile wlejesz)

4. wybierasz sposób potwierdzenia (ja zawsze paragon)

5. wybierasz dystrybutor (lewy lub prawy)

6. i rozpoczynasz tankowanie

 

chyba nic nie pominełem, wszystko jest opisane na dystrybutorze, nie ma sie co bać :lol:

 

Powodzenia SoundWave

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie jesli placisz gotowka, to:

wkladasz banknoty pojedynczo - na wyswietlaczu aktualizuje ci sie suma banknotow

po skonczeniu wciskasz przycisk oznaczony strzalka

potem zatwierdasz ze chcesz paragon

i dalej tak samo jak przy karcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze tankowałem na szhellu i jest tam mysle bardzo dobre paliwo lecz teraz tankuje na statoil bo maja roller-burgery hehe :mrgreen: :lol: i tez nie narzekam. Nie wiedziałem ze na neste sa takie fajne automaciki, wiec musze sie tam wreszcie wybrac, w stanach jak byłem to tez nie wiedzialem o co w tym chodzi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sornat & rkarolek: dzieki serdeczne za odpowiedz, czlowiek konczy studia a jak ma zatankowac na automacie to juz nie daje rady ;-), jeszcze raz dziekuje!

 

BTW: Pisze orientacyjnie bo wlasnie jechalem obok jakie sa ceny paliwka u nas, Neste wypada chyba najlepiej na tle konkurencji :mrgreen:

 

* BP Gliwice Pb98: 4,57 !!!

* Bliska Zabrze: Pb98: 4,29

* Shell Pb95: 4,29

* Neste Zabrze: Pb95: 4,11 i Pb98 4,20

 

[ Dodano: 2007-05-13, 21:15 ]

PS: Niedaleko mnie w Chorzowie wybudowali tez automatyczna stacje STL sie zwie, jak wreszcie ja uruchomia to podam moze ceny :lol: Ciekawe czy beda tansi niz Neste. Tannkkaaaa.... :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle, macie na śląsku taniutką benzynę

u mnie pod wa-wą na Neste Pb95 4,3! i naprawde jest to niska cena (nie licząc stacji przy marketowych)

Moim zdaniem odkąd wprowadzili na Neste jednakową cenę w całym mieście (nie wiem czy tak jest w innych miastach) to jej konkrencyjność cenowa mocno spadła, np ropa jest w tej samej cenie co na shellu po drugiej stronie ulicy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rkarolek: No ceny paliw na Slasku sa nizsze, ale za to zarobki tez ;(

 

Wracajac do watku zauwazylem, ze Jeta wykupil LUKOIL (podobno walcza z konkurencja nizszymi cenami), i pojawily sie stacje 123 i STL, ciekawe co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!