Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gdzie tankować w miarę bezpiecznie?


rkarolek

Rekomendowane odpowiedzi

tankuje tylko na jednej stacji, zawsze V-P, staram sie z tego samego dystrybutora, mam wszystkie rachunki, latwo policzyc czy ilosc zatankowanego paliwa zgadza sie ze srednimi spalaniami auta i przebiegiem. zreszta jak sie tankuje regularnie to samo paliwo i weszlo tego juz kilka tysiecy, to ciezko jest udowodnic ze to inne paliwo, ktorego z obliczen by wyszlo paredziesiat litrow (a ktorego nie tankowalem), jest winne awarii :] zreszta, takie sprawy w KR juz byly w sadach i kierowcy mieli wygrana w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz,teoretycznie masz racje ale dobry prawnik(a tylko takich wynajmuje duze firmy) podwazylby twoje dowody.Wystarczyłoby,ze mogles zatankowac kilka litrow zanieczyszczonego paliwa(a tyle wystarczy w skrajnym wypadku aby rozwalic wtryskiwacze,ktore zepsuja sie np.po jakims czasie)na innej stacji z ktorej nie wziałes paragonu.Najzupełniej sie z Toba zgadzam ale sam wiesz jak czasami wyglada w sadzie:miesiace procesow,stargane nerwy,kosztowne analizy(w tym przypadku drobiazgowe sprawdzenie silnika przez biegłego itp,itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciężko udowodnić winę stacji...

Np. tankujac gaz w UK na stacji przy hipermarkecie wchodzilo mi jakims cudem 46L co jest nie mozliwe...

Teraz od 3 miesięcy tankuje na Shellu i wszystko jest ok, i ilosc paliwa jaka wchodzi do baku i jego jakość..

W Polsce zawsze tankowałem na BP podobnie jak mój tata i zawsze wszystko było ok...

Podejrzewam że po powrocie znowu zacznę tankować na BP :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę Was martwić, ale jakość paliwa niestety nie zależy od marki, ale od właściciela stacji... Na Śląsku robili kilka razy testy i okazuje się, że pod tym samym szyldem sprzedają i paliwo i chłam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ja się jeszcze na Shellu nie zawiodłem,

mimo iż słyszałem niezbyt pochlebne opinie na temat Bliskiej, to zdarzyło mi sie tankować parę razy...

i autko nadal jeździ...

ale zazwyczaj jest to Shell <ok>

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeważnie tankuję na shellu, na razie wszystko jest dobrze. Tankowałem na wielu stacjach, markowych i tych nie markowych. Zawiodłem się raz, kupiłem na carrefourze z 20l i po 150-170km zapaliła się rezerwa! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tankowałem na shell'u dopóki pewien pan mnie nie wkurzył. Mianowicie podjechałem pod dystrybutor, pracownik podszedł, powiedziałem żeby wlał zwykłego diesla za 200zł, usłyszałem ok i że zaprasza do kasy. Zawsze jednak ogladam sie, czy aby napewno nie leje mi Pb. I tu zauważyłem że skubaniec leje diesla v-powera droższego o 20 - 30gr. Na rachunku sie upewniłem i opieprzyłem gościa. Ciekawe co by było gdybym odmówił zapłaty... Od tamtej pory tam nie jeżdże. Ostatnio kupiłem tam karte do telefonu i widziałem jak lał kolesiowi do opla kadeta tego v-powera. Złodzieje i tyle... Wiem, że to zależy od właściciela stacji. Teraz leje na bp i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja tankuje na statoil. z paru powodów: nie oferują zwykłego diesla tylko bezsiarkową supermę - cena moze jest wyzsza niz zwykłej ropy na innych stacjach ale niższa niż ropy premium na bp, shellu itp. Odpukac jeszcze sie nie naciąłem no i mam paliwo premium taniej niż u konkurencji, ktora oferuje wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 stycznia 2009 wszystkie paliwa maja być tzw. bezsiarkowe. Bezsiarkowe znaczy do 10ppm (mg/kg). Taki jest wymóg polskiej normy! Paliwa z szyldu Lotosu i Orlena od kilku lat są już bezsiarkowe. Konkurencja kupuje tam gdzie niższe koszty transportu czyli np. lotos zaopatruje się w orlenie tak samo shell itd. statoil bierze paliwa prosto rafinerii gdańskiej.

Paliwa premium polecam. odradzam shell vpower bo niczym się nie różni od zwykłego paliwa. trochę dodatków, czysty marketing. dla diesli najlepsza bp ultimate, on verva, lotos dynamique, dla silników benzynowych tylko 98 :mrgreen: wystrzegać sie jak ognia stacji prywatnych, niemodernizowanych, na supermarketach, lub prywatnych pod szyldami znanych marek.

Wiem co pisze bo siedzę w kontroli paliw.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!