Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gdzie tankować w miarę bezpiecznie?


rkarolek

Rekomendowane odpowiedzi

lotos zaopatruje się w orlenie

Z tym nie jest tak do końca - lotos na którym ja leję - Orlena omija szerokim łukiem choć najbliżej ma :mrgreen: Znajomy tam robi i wiem - pewna informacja :) Biorą tylko swoje bo PEWNE :)

http://www.lotos.pl/handlowy/produkty/paliwa

A tutaj karty produktu po naciśnięciu wybranej kategorii, jeśli chodzi o ON:

http://www.lotos.pl/handlowy/produkty/paliwa/oleje_napedowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dexterpl ale dalej na stronach np orlenu czy lotosu w opisie np benzyny 95 dalej pisze 50 g siarki tylko te 98 maja mniej to jak to sie ma do tej ustawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie ruszcie głową :!: Myślicie że skąd takie Arale, Shelle,Bp i inne biorą paliwa na terenie RP do swoich stacji? Koszty transportu wymuszają kupno u lokalnych producentów i tu głównym dostawcą jest Orlen, Lotos, coś nie coś dostarcza Slovnaft, jakieś nieznaczne ilości od okolicznych sąsiadów. Chrzczenie i oszustwa zaczynają się na bazach i stacjach paliwowych. W rafineriach pilnuje tego specjalna komórka atestująca, a przede wszystkim Szczególny Nadzór Podatkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuje zwykle na Orlenie i Shellu, na BP raz zataknowalem i dziekuje - spalnie wzroslo do prawie 10l/100 a trase zawsze robie taka samą. Na orlenie mam ok 8.5l/100 a na shellu 8l/100. Mowie o gazie. Do tego majac karte shella mozna tankowac o 10gr taniej czyli u mnie za 1.60 - wiec prawie jak za wode:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna też wierzyłem w v power jednak mi przeszło tankowałem caly czas na tej samej stacji często nawet z tego samego dystrybutora i ostatnio jak zatankowałem auto dostało szajby kontrolka od wtrysku zaczeła się zapalać w trakcie jazdy brak mocy mulił strasznie, szybciutko wyjździłem ten syf i teraz tankuję na statoil i jest git nie czuć specjalnej różnicy między v power więc szybko tam nie wrócę.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna też wierzyłem w v power
hahahaha...niemozliwe.A niektorym od V pPowera niby mocy przybywalo i nie szlo im nic wytlumaczyc.

Ja tankuje na Orlenie i jest ok,chociaz czysami wleje na Shellu i Statoil.Roznicy nie widze,paliwo i tak jest wszedzie z Plocka. ;-) tylko sie inaczej nazywa´.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam

Po długich rozważaniach zdecydowałem się na zakup Meganki II 1.5dCi

Po przestudiowaniu forum, wiem że nasze paliwko nie jest najlepsze (w sumie to wiedziałem już to wcześniej :oops:

wobec tego mam pytanko na jakich stacjach i jaką rope lejecie do swoich autek?

Wiem że nawet na firmowej stacji można trafić siajs ale chyba prawdopodobieństwo tego maleje wraz z renomą firmy (a może się myle?)

 

Podsumowując co i gdzie najczęściej lejecie do swoich autek.

 

mozesz to sprawdzic w latwy sposob tankujac na roznych stacjach i zapisujac wynik na motonotes.pl i pozniej porownac ile sie przejechalo i jakie spalanie wyszlo na jakim paliwie

 

pozdrawiam Zbyh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

A ja omijałem stacje TESCO, ale od kiedy zobaczyłem cysternę Orlenu uzupełniającą paliwo na w/w stacji zacząłem tutaj tankować i póki co to nie zamierzam jej zmieniać. Teraz kiedy inni na Shellach, Orlenach i innych stacjach płacą 5.20zł za ON to ja tankuję po 4.77zł (4.92- 0.15 za zakupy).

No i co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!