Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problemy z megane coupe 1


DruM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... W wakacje kupiłem sobie Renault Megane Coupe 1 z 1996 r. katalizator 1.6e 8v z gazem.

No i prawie jak każdy napalony kierowca kupiłem sobie autko... no i się zaczęło coś psuć..

mam kilka problemów

1. Zaczęło mi skrzypieć zawieszenie, jaki może być powód??

2. Gdy zwiększę obroty silnika pow. 3 tys. wyskakuje taka kontrolka

p1010809.jpg

także przy odpalaniu wyskakuje taka kontrolka, jaka jest przyczyna wyskakującej tej kontrolki.

3. Bylem u elektryka, ponieważ nawalił mi komputer oraz alarm się spieprzył i także nie chciały działać szyby... powiedział mi, że to przez przełączniki, ale przełączniki są dobre. Gdy chce otworzyć szybę coś mi pstryka, czy coś... ojciec mi powiedział ze to pstryka w przekaźniku, czy to prawda. Także nie chce działać mi centralny zamek na drzwi od pasażera, i może mieć to z tym wspólnego.

4. Duże spalanie gazu ok. 12 litrów. Gaz mam drugiej generacji, na wtrysk (nie sekwencje!), gdy zwiększę obroty silnika przełącza się na gaz. Czego może być przyczyną tak dużego spalania?

5. Gdzie mogę kupić jakieś fajne dokładki do zderzaka (oprócz allegro) i progi.

6. Nie wiecie gdzie można znaleźć takie dekielki do tych felg, ponieważ takie felgi mam ale nie mam zaślepek. Kumpel mi mówił, że na giełdzie znajde (m.in. w krakowie na rybitwach) ale czy tam dostanę. Clipboard.jpg

 

Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi do pytań :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Odnośnie tej kontrolki. Jest to Lampka diagnostyczna elektronicznego systemu sterowania. Lampka ta zaświeca się po włączeniu zapłonu i powinna zgasnąć po ok. 3 sekundach. Jeżeli zaświeci się podczas jazdy, oznacza to niesprawność elektronicznego systemu wtryskowo-zapłonowego lub automatycznej skrzynki przekładniowej (w wersjach ze skrzynią automatyczną)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoje pytania są już odpowiedzi na forum, użyj wyszukiwarki.

Gotowe rozwiązania najszybciej uzyskasz w ASO, na forum trzeba poświęcić trochę czasu i poszukać odpowiedzi, nie zmuszaj innych użytkowników do przepisywania po raz kolejny tego, co już napisano.

 

Zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!