Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prosba o pomoc w wycenie naprawy


locos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

 

Drodzy forumowicze potrzebna mi wasza pomoc w wycenie dokonanych napraw w moim samochodzie. Problem w tym, ze samochód (scenic 1.6 1997) został naprawiony przez kuzyna i ten na koniec powiedział, ze uścisk dłoni wystarczy, a mi się takie rozwiązanie nie uśmiecha w ogóle, bo zakres robot poważny i chłopak się namęczył i to grubo. Podam wam co było zrobione i jeśli ktoś ma ochotę to niech podpowie, ile za takie coś trzeba wysupłać plnow z portfela (a nóż mamy tutaj jakichś właścicieli warsztatów lub mechaników obeznanych z cenami usług). A więc tak:

 

- wymiana korbowodu i panewek i cala zabawa z tym związana.

- wymiana sprzęgła

- wymiana poduszek silnika

 

 

Dodatkowo mogę powiedzieć, ze chłopak się namęczył, bo chciał dobrze i tanio zrobić naprawę, co skutkowało ponownym wyjęciem silnika (dal te same panewki i nie zrobił szlifu, tylko i wyłącznie ze względu na mnie i na mój portfel ).

 

Jak myślicie ile mu mam dać kasy ?

 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że u mechanika zamknąłbyś się w kwocie około 2tyś zł za sam remont silnika. Potem wymiana sprzęgła około 400zł i około 100zł poduszki.

 

Podejrzewasz czy masz aktualne info? Mi chodzi o konkretne i w miarę aktualne ceny usług. Problem w tym, ze jak się pytam po zakładach, to zawsze uzyskuje pokrętne odpowiedzi w stylu - no nie wiem , nie da się tak wycenić, bo podczas roboty zawsze może coś wyskoczyć ... itd, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-wymiana korbowodu i panewek i cala zabawa z tym związana za taką pracę ilość czasu włożonego to od 500 zł do 2000zł

-wymiana sprzęgła jeśli była to prosta wymiana to min. 350 zł jeśli trzeba wyjąć skrzynie lub półoś to do 700 zł

-wymiana poduszek silnika cena od 100 zł do 200 zł

fajnego masz kuzyna....

Edytowane przez megane ang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-wymiana korbowodu i panewek i cala zabawa z tym związana za taką pracę ilość czasu włożonego to od 500 zł do 2000zł

-wymiana sprzęgła jeśli była to prosta wymiana to min. 350 zł jeśli trzeba wyjąć skrzynie lub półoś to do 700 zł

-wymiana poduszek silnika cena od 100 zł do 200 zł

fajnego masz kuzyna....

 

Wymiana sprzęgła prosta, bo silnik wyjęty i dostęp bezproblemowy, z poduszkami ta sama historia. A kuzyn fajny i dokładny na maksa, ale robił z doskoku w wolnych chwilach - auto było uziemione na 3 miesiące :D Więc wiesz - każdy kij ma dwa końce.

Ja to zaakceptowałem, ale czy Ty byś jeździł do pracy autobusem przez taki okres czasu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewasz czy masz aktualne info? Mi chodzi o konkretne i w miarę aktualne ceny usług

Kwotę podałem u mechanika zajmującego się silnikami. Wszytko zależy co będzie robił. W ASO gościu przy mnie płacił za naprawę meganki(głowica plus zawory i rozrząd) 3,5tyś zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!