Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane kilka pytan ogolnie


megusia

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszytskich:)

jestem nowa na forum - rownoznaczne z tym ze jestem nowa posiadaczka MII... no i w zwiazku z tym mam kilka pytan...czytalam juz forum ale na jedno pytanie nadal nie moge znalezc odpowiedzi

autko jest sprowadzone z niemiec - kupione u dealera tzn tam gdzie kupil je wlasciciel niemiec tam chcac je sprzedac wstawil je z powrpotem do salonu... takze podejrzewam ze auto nie jest bite ani nic ma wszytskie papiereki ksiazke itp itd... ogolnie Megi jest sliczna;p tylko ze... pierwszego dnia jak do niej wsiadlam szukalam jak przysunac fotel kierowcy i zlapalam za jakis kabelek pod siedzeniem... hmm chwile go poruszalam a w koncu znalalazlam gdzie sie przysuwa fotel i zostawilam w spokoju-od tamtego momentu pali mi sie kontrolka poduchy + service... co jest?? wczoraj podczas sprzatania auta znalazlam jakies wyciecia pod wykladzinka i jakies woreczki - tego nie dotykalam tylko otworzylam i zamknelam... tez nie mam pojecia co to? w kazdym razie kontrolka poducha + service pali sie albo na stale albo w ogole gasnie albo zapala sie na chwile i gasnie i tak po kilkanascie razy w ciagu jazdy przy czym slychac jeszcze takie pstryk - co to moze byc?? czy cos sie porozlaczalo tak jak wczesniej ludziki pisali zeby posprawdzac pod siedzeniami kabnelki od poduch?? w kazdym razie to jedno pytanie... drugie to chodzi mi o blokade kierownicy - raz sie zalacza raz nie jak na komputerze jest komunikat Lenkradsperre defekt to nie dziala blokada... zdazrza sie to co jakis czas np wczoraj pol dnia dzialala a pol dnia nie dzialala...czego moze byc to przyczyna?? czy z tymi dwoma problemami moge spokojie jezdzic autkiem czy raczej nie czy cos moze sie stac?? jak je rozwiazac...??kolejne pytanie czy jezyk komputera mozna zmienic tylko w serwisie?? bo gdzies tak na forum wycyztalam... bo mam niemiecki i bardzo mnie denerwuje;p a i najwazniejsze w sumie czy mozna gdzies na tym forum sciagnac instrukcje to Megane po polsku - bo tez oczywiscie posiadam po niemiecku - a ja ani slowa po takiemu nie rozumiem:p z gory dziekuje za wszelkie mozliwe i szybkie odpowiedzi i oczywiscie o pomoc... pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na ten przewodzik, bo może faktycznie nie styka na kostce po tym jak ruszone zostało.

Co do instrukcji, to zerknij na forum w temat o instrukcjach - tam masz podane gdzie szukać.

Co do języka - faktycznie może być z tym problem po za serwisem - nie przerabiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje jak narazie za wszelkie odpowiedz i pomoc... ten kabelek poprawie zobaczymny czy pomoze... a co z ta blokada kierownicy?? co to za "defekt" i czemu tak sie dzieje - moze ktos wie...? wlasnie wrocilam z przejazdzki z autem wszytsko w porzadku... poduszki sie nie zaswiecily blokada dziala... ciekawe tylko jak dlugo... zaraz pojde spr te kabelki jak to nie pomoze to bede dalej trula Wam o pomoc:)

pozdrawiam i dziekuje raz jescze za dotychczasowa pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. kabelek ma chyba kostkę, tak głęboko nie zaglądałem i dociśnij ją palcami bo może nie styka.

2. są wycięcia w wykładzinie. Tam jak pogrzebiesz dokopiesz się do czujnika przyśpieszenia bocznego od ESP (chyba że nie masz ESP to może nacięcia są w standardzie).

3. Język tylko w ASO. Albo dobry warsztat... Ja polecam warsztat, bo ASO to złodzieje i bałwany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam mII.mialem podobne problemy z blokada kierownicy,nie wiem jak to sie stalo-same ustapily.z poduchami mi sie nic nie dzialo,ale tak jak pisza na forum,moze to byc tylko kabelek-sprawdz.jakbys miala jakis problem z komunikatami po niemiecku,to pisz,postaram sie pomoc,sam mam w tym jezyku.w moim roczniku nie bylo opcji po polsku,wolalem niemiecki niz francus to juz obcykane.pozdrawiam.zycze milego weekendu z nowa zabaweczka ;-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hadson esp mam wiec lepiej juz nie bede nic grzebala pod tymi wykladzinkami pod fotelem;p, co do kabelkow itp wlasnie wszytsko przejrzane zostalo i podociskane zobaczy sie... ale dochodze do wniosku ze moze podczas przesuwania fotela cos sie zachacza o jakis kabelek i przestaje on stykac - moze jakos sie porusza czy cus nie wiem - narazie tak jak pisalam od rana zadnych oznak czegokolwoeik - i niech tak zostanie na zawsze hehe:))

waldek co do tej blokady to tez nie mam pojecia w kazdym razie jak narazie dziala od rana... moze tez samo ustapi - obyy... co do komunikatow narazie nie mam pytan:)

 

jeszcze mam prosbe bo nie moge sobie poradzic z tymi instrukacjami w poscie instrukcje obslugi... sciagnelam jakies ale jedna to chyba nie jest do meg II tylko do I wiec odpada druga jest w zipie i ma pojedyncze storny w pdf ze schematami a pozoztale strony ktore maja sie otwierac w okienku firefoxa (czyli pewnie obojetnie jakiej przegladarki) nie dzialaja - otwiera sie niebieska strona i nic na niej nie ma... a chcialabym znalezc po polsku instrukcje bo ten niemiecki to wrr...

moglby ktos pomoc moze powiedziec ktora sciagnac albo cos...

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o język to trzeba twoją megi podpiąć pod kompa i tam już Ci zmieni język np. na angielski. tylko unikaj ASO bo Cię mogą nieźle skasować. Poza tym jak już podłączysz auto pod kompa to Ci od razu wszystkie błędy niech wykasuje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko jestem nowy!! Wlasnie kupilem Meganke i mam jeden maly problem !!!! Jak mam właczony silnik to moge opuszczac i podnosic szyby ale jak juz mam wylaczony samochod to nie mam pojecia jak na wylaczonym samochodzie sterowac szybami !!!! naciskam start bez sprzegla i elektryka dziala ale nie wiem czemu szyby nie ???? POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!