Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

spalanie / szarpanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Problemy dotyczą Meganki 1.6 8v z 98 roku. Przebieg 165t.

 

1. Spalanie - 12/15 l przy spokojnej jeździe( do niedawna 9l przy "bucie w podłodze")

 

2. Auto szarpie - tzn nie zważając na zimny / ciepły silnik, mróz, siłe wiatru itp. Zjawisko występuje czasami często, czasami wcale :D Zazwyczaj przy niskich obrotach - zresztą wtedy jest to najbardziej odczuwalne. Czasami potrafi zgasnąć na luzie. Tak jakby coś odcinało dopływ paliwa - silnik pracuje równo, zachowuje dynamikę, obroty OK i tu nagle ... Oczywiście lokalni "Mechanicy" nie za bardzo wiedzą co to a ich komputery tym bardziej ;)

 

Nie mam już pojęcia co to może być dlatego też zwracam się z prośbą do kogokolwiek kto mógłby pomóc.

 

Aha!

 

Wymieniłem:

1.Sonde lambda

2.Filtr powietrza

3.Filtr paliwa

4.Czujnik położenia wału.

 

Aku OK, nie pali oleju (ani nie wycieka) ani żadnego płynu, silnik suchy bez plam. Przewody paliwowe OK.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odrzuciłem na początku bo nie równo raczej by pracował. A tak jak pisałem - potrafi chodzić bez zarzutu przez tydzien i nagle coś mu sie odwidzi i "szajba".

 

Co dokładnie mam sprawdzić?post-38654-0-71820800-1321358705_thumb.jpg

Edytowane przez rafal_90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś sondę na nową czy używaną jak na nową to jakiej firmy? Sprawdź sterownik odepnij wtyczkę i zobacz czy nie zalany!

Powinieneś zacząć od dobrego elektryka ale naprawdę dobrego! Wtedy być może nawet tych części byś nie musiał wymieniać co już wymieniłeś.

Edytowane przez dzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystko wygląda i działa raczej dobrze (sprawdzałem sam ale jutro podjadę do mechanika dla potwierdzenia). A czy pompa paliwa może mieć na to wszystko jakiś wpływ? Kiedyś się zawiesiła kilka razy...

 

Dodano: 25 lis 2011 - 16:54

Ani świece, ani kable WN, ani cewka nie były winne. Siadł sterownik (z niewiadomych przyczyn) i po przeprogramowaniu wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!