Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie i gdzie dostać dokładki do Scenic 1ph1


centurion

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś body kitu do scenica 1 ph1. Bardzo mało widze przerobionych "autobusów" i bardzo mało dodatków do nich na rynku. Nie chce wkładać przerośniętych zderzaków ale tez nie szukam mikroskopijnych dyfuzorów do zderzaków.

Mile widziane zdjecia.

Mój szczeniak to narazie seria ale czas w końcu na zmiany.

Zastanawiam się tez nad zaspawaniem tablicy w tylnej klapie ale czy to nie popsuje wyglądu auta.

Edytowane przez centurion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poszukasz na alledrogo to znajdziesz kilka gadgetów co jakiś czas trafiają się perełki, standardowe aukcje np http://allegro.pl/renault-scenic-97-03-progi-najwyzsza-jakosc-i1910575719.html

a co do zdjęć to jest dział gdzie koledzy/ koleżanki bo był bym je pominął chwalą się czym jeżdżą nazywa się on

"Nasi użytkownicy - Scenic I" można też np http://www.youtube.com/watch?v=DyQ47cchBQ0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to co na allegro widze to nieprzemawia do mnie. Dział oglądam na bierząco i też w wiekszosci są raczej tematy oklepane.

Jak tylko wytestujemy juz do końca Aira w Polonezie to kolejny bedzie Scenic wiec chce zeby to jeszcze jakos wyglądało.

Mysle nad czymś takim tylko ciut lzejszym, delikatniejszym i mniej rozdmuchanym.

dscn1951141.th.jpgantonio921118432802scen.th.jpg18610.th.jpgscenicg.th.jpg

Edytowane przez centurion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że jak zastosujesz tzw. glebę do Scenic, to stracisz przyjemność z jazdy. Ja osobiście bardzo lubiłem statki, jakim był w mojej historii VW K70L a teraz Scenic RX4, miękkie zawieszenie, komfort i wygoda. Gleba zmusi Cię do zwalniania na wybojach (obecny stan naszych dróg), bo inaczej można wybić sobie zęby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pchaj się w wiejski tuning!Dobra felga,gleba,dokładka,parę dobrych gadżetów i tyle wystarczy!Planujesz air ride w scenicu?

Dla mnie to nie wiejski puki nie ma drutexa i siateska made in tesco :D Tak w planach mam Aira do szczeniaka jak tylko polonez przejdzie nasze testy. Materiał w 60 % jest juz ale jeszcze potrzebuje wytargac gdzieś śmieciowe zawieszenie przednie do testów zeby auta nie uziemić. No i temat do rozwiązania z tylna belka. Jednak to inaczej niz pold czy stajnie VW.

 

 

 

Obawiam się, że jak zastosujesz tzw. glebę do Scenic, to stracisz przyjemność z jazdy. Ja osobiście bardzo lubiłem statki, jakim był w mojej historii VW K70L a teraz Scenic RX4, miękkie zawieszenie, komfort i wygoda. Gleba zmusi Cię do zwalniania na wybojach (obecny stan naszych dróg), bo inaczej można wybić sobie zęby.

Nie chce gleby na kicie ani gwincie, dlatego plan na Aira ;)

 

 

Ale od planów do realizacji daleko, narazie scenic niedawno odszedł dopiero z czynnej mocnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenik to IphI ( chyba, jeśli się mylę to niech autor mnie poprawi ). Co do body, to nasz rynek jest ubogi. W ogólnie dostępnych sklepach, znajdziesz jedynie 3 wersje body, które się powtarzają. Co do spawania klapy, ewentualnie byś musiał jeszcze światła zmienić na te z phII o ile chcesz przeciwmgielne mieć z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenic 1ph1 2.0 RT z 98r

Koło to jeszcze wielka niewiadoma zawieszona z tytułu Aira, Jak poznam mozliwości techniczne ile bedę mógł zjechać max w dół to dobiorę kółko. Narazie celuje granice 17" na niskim profilu ale to bedzie dopiero wiadomo po przymiarce poduszek.

 

Lampki zmienione już wczoraj.

zdjcie0850.th.jpgzdjcie0852.th.jpgzdjcie0853l.th.jpg

 

Narazie ramke pomaluję do czasu kiedy bedzie wyjaśniony temat ze zderzakiem zeby tablice tam wkomponować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile chcesz przeciwmgielne mieć z tyłu.

Tu nie chodzi o "chcesz mieć", bo od któregoś tam rocznika, tylne przeciwmgielne są WYMAGANE przepisami.

Co do zmiany stylizacji, to mam zdemontowane progi, które były na moim sceniolu starszym a także dokładkę od LAGUNY. Szwenda mi się to po garażu i przeszkadza.

Progi co prawda do miejscowej naprawy, chyba da się pospawać ten plastik w miejscach gdzie jest popękany, ewentualnie żywica i włókno szklane od środka powinno to załatwić.

Progi są granatowe. (noc Kairu)

To moge odstąpić za symbolicznego, dobrego browarka.

Nakładka pod zderzak natomiast, jest do zabrania w cenie jak każda inna używka tego elementu.

Ze względu na gabaryty, ewentualny odbiór, tylko osobisty.

A tak to na sceniolu starszym wyglądało.

renia1.jpg renia2xvx.jpg renia3.jpg

renia6.jpg renia5.jpg renia7.jpg

Brewki i lotka pozostają nadal na aucie.

W obecnym stanie, bez progów i nakładki auto możesz codziennie, przypadkowo widzieć w centrum Gliwic.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na progi byłbym chętny, ze spawaniem plastiku nie ma problemu bo trochę juz tego naspawałem w innych autach. Lakierować też lakieruję.Co do dokładek to za mało jak dla mnie. Troszke większa rzeźba planowana. A lotka ładna.

Tak dla przykładu co na bierzaco dłubie.

zdjcie0247i.th.jpgzdjcie0248g.th.jpgzdjcie0267c.th.jpgzdjcie0268y.th.jpg

 

zdjcie0290q.th.jpg[

 

A wszystko zeby to:

]zdjcie0292s.th.jpg

Wyglądało jak to:

1232839305.th.jpg

Edytowane przez centurion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenia w tych moich nie są takie tragiczne jak te co przedstawiasz. Z tego co pamiętam to pęknięcia są na tych częściach, które wchodzą w nadkola czyli czołowe poprzeczne powierzchnie.

Efekt złego podbudowania przy podnoszeniu auta na podnośniku kolumnowym. I małe 5cm pękniecie wzdłużne pod prawymi tylnymi drzwiami. To efekt zawiśnięcia na grudzie zmrożonego śniegu. Wygląda jak rysa.

Moim zdaniem plusem tych progów jest to, że wizualnie obniżają nadwozie ale nie za bardzo, więc można sobie na niższe zawieszenie pozwolić, no i nie udziwniają wykrzywieniami karoserii.

Jakby co kontakt przez PW.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dało radę z tego:

zdjcie0285v.th.jpg

Zrobić to:

zdjcie0286u.th.jpg

To da rade wiele.

Wiem wiem, to sie wymienia, ale zalezało mi na czasie wiec z lakierowaniem zdązyłem w 4 godziny i siedziało juz na aucie.

Tylko kolor niedobrany bo za zółty.

 

Będe PW pisał.

Edytowane przez centurion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że udziwniac Scenica nie ma co bo szkoda... U mnie wyszło tak http://megane.com.pl/topic/8994-kbarann-scenic-1998-19-dti-najladniejszy-scenic/ lampy tył lexus poszły już w zapomnienie, proponuję z lifta założyć. Progi, dobry alus + ciemne szyby i ok... Laminaty to już wieś tuning

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że udziwniac Scenica nie ma co bo szkoda...

Nie chcę z niego pokraka robić jak francuzi, ale troszke smaczku zeby był nieco inny. A szkoda to czeskie auto :D

 

U mnie wyszło tak

Wiem widziałem ładny ale to seria dalej.

 

lampy tył lexus poszły już w zapomnienie, proponuję z lifta założyć

I jak wiele rzeczy po czasie wraca. Pzedewszystkim to mi sie one podobaja a poliftowe nie.

 

 

 

Progi, dobry alus + ciemne szyby i ok

Taki plan

 

Laminaty to już wieś tuning

Raczej przerośnięte laminaty to tak.

Na poczatek raczej chce cos takiego

]scenicg.th.jpg

Potem się okaże czy mało.

Edytowane przez centurion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!