Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zimny nie zapala. Zapala za 3, 5 razem. Moje rozwiązanie


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem problem z zapalaniem zimnego samochodu. Zapalał dopiero za którymś razem za to od razu po przekręceniu kluczyka.

Problem się potęgował jak była niska temperatura. Właśnie go u mnie rozwiązałem.

Padnięty przekaźnik na pompie paliwa. Załączał się jak mu się chciało.

Mam wrażenie że jest to dosyć powszechna bolączka użytkowników Scenica.

 

Jestem ciekawy u ilu osób okaże się że jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to skomplikowane, bo to nie ja robiłem :D

Za wymianę plus części zapłaciłem okrągłe 200 zł. Ale do wymiany przekaźnika doszło podłączenie pod komputer + poprawa styków w/przy przepustnicy (jeśli dobrze zapamiętałem), bo było podejrzenie, że to może jest to przyczyną i chyba czyszczenie samej przepustnicy.

Do ciekawe dodatkowo okazało się że autko chodziło na w trybie awaryjnym (tydzień temu padła mi cewka, może to było przyczyną).

Teraz jak zatrzymałem się na światłach to sprawdzałem po obrotomierzu czy silnik pracuje - znikły wibracje których nawet nie byłem świadom wcześniej a jednak były.

 

Mechanik u którego to robiłem jest na prawdę godny polecenia.

Zajmuje się wtryskami gaźnikami, zapłonami itp. Niestety pracuje 7.30-16 pn-pt i żadne inne godziny odstawienia/odebrania samochodu nie wchodzą w grę.

Jego jedyny minus to fakt, że nie tyka się gazu. Twierdzi, że aby auto chodziło dobrze gazie musi być najpierw dobrze wysterowane na benzynie. Po regulacji u niego odsyła na regulację gazu.

 

Nie wiem czy to drogo czy nie.

 

Może ktoś się wypowie?

Edytowane przez logolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!