Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jest to mój pierwszy wpis więc mam nadzieję, że nie będzie żadnej wpadki :D

Mam problem w Renacie odnośnie uciekania prądu z akumulatora. Zabawa zaczęła się od tego że umarła mi wskazówka paliwa (zawiesiła sie w jednym miejscu). Olałem to ale nagle zauważyłem, że co 3 dni ledwo co kręci i muszę latać ładować akumulator ( teraz jest nowy, bo za dużo razy się rozładował). Okazało się, że prąd nie ucieka po wyjęciu bezpiecznika MEMO INJECT (ale kto pamięta żeby za każdym razem wyjmować bezpiecznik). Więc w końcu przy jakiegoś urządzonka do pomiaru napięcia koledzy sprawdzili (po zdjęciu zegarów), że to prawdopodobnie (na pewno) pin3 bądź pin 4 (nie pamiętam teraz który to był) cos szwankuje. Więc został odłączony zaizolowany ale niestety po zgaszeniu silnika resetuje mi się komputer pokładowy (i do tego nie działa (ale to od dawna) wskaźnik ilości kilometrów do przejechania przy aktualnym stanie benzyny w baku - miga cały czas).

Czy wiecie może co trzeba wymienić żeby renata zaczęła działać jak wcześniej??

Jest to Meganka z rocznika 2000, 1.6 16V kombi. W prawdzie ma przejechane 325 ale mam sentyment do niej więc chciałbym żeby była w miarę dobrym stanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kostce od zegarów zostało stwierdzone, że leci za dużo prądu z tym że te piny podtrzymują komputer żeby sie nie restartował po wyłączeniu zapłonu.

Czy mogło się tak nagle zwarcie zrobić, że nigdy nie pobierał tyle a teraz nagle mu sie zmieniło? W sumie to widziałem takie zegary za 50zł to moge sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!