Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gaśnie po odpaleniu


martiiies

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam mały problemik z odpalaniem autka gdy jest ciepły.Otóż na zimnym pali bez problemu,obroty spadają, bieg jałowy wporządku.Gdy pojeżdze autkiem i zostawię je na kilka minutek, zdarzy się że autko odpali i zgaśnie lub obroty spadną do 500 i po chwili sie podniesie.I najciekawsza rzecz to, że przed odpaleniem wcisnę powiedzmy 2x pedał gazu do końca i puszczę to odpala zawsze bez problemu. Czy problem bedzię związany z powietrzem?

 

P.S. Dodam że czasami na zakrętach wzrastają obroty na luzie.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.10 -proszę poprawić!

 

0cool

 

Dodano: 29 lis 2011 - 18:54

Nikt nic nieproponuje???.....

Edytowane przez martiiies
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, przepustnica wyczyszczona, silnik krokowy nowy ale to Tesciu go jeszcze kupował i prawdopodobnie dali mu troszke o innych numerach. Tylko czy sens jest kupować jeszcze raz nowy??a czy regulator ciśnienia paliwa miałby wpływ na odpalanie po rozgrzaniu autka??Pozdrawiam

Edytowane przez martiiies
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam silnik 1,6e K7M o mocy 90km i mam aluminiowy kolektor ssocy,ale chyba wymienie ten czujnik, wiele osob mialo podobnie niby był dobry według pomiarów a po wymianie jak ręką odjął.ale uszczelki tez trzeba powymieniac przebieg 180tys zapewne robi wrażenie na silniku:)

 

Dodano: 08 gru 2011 - 21:29

Koledzy, czujnik położenia wału wymieniony i dupa:(((((( juz może rzadziej ale jednak zdarza się że nie odpali na ciepłym.Ehhh teraz zdrowie niedopisuje ale trzeba się zabrać za robote... to uszczelnienie przepustnicy moze coś dać??

 

Dodano: 09 gru 2011 - 20:03

Ale...powiedzcie mi dlaczego nie gaśnie po odpaleniu jak przed zapłonem wcisne 2 razy pedał gazu do konca?????o co tu chodzi????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a co myslicie o regulatorze cisnienia paliwa???idzie go jakos sprawdzic?

 

Dodano: 23 gru 2011 - 16:54

Koledzy, myślałem że już wszystko okej. Niestety nadal gaśnie na ciepłym silniku, dopiero za 3 odpaleniem obroty wskakują normalnie i mogę jechać. Spróbowałem odpiąć czujnik temp. na ciepłym silniku, ale wtedy już wcale nie chce odpalić i w dodatku wentylator się nie załącza, czy to normalne???

Edytowane przez martiiies
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

Podepnę się pod temat bo nie chcę tworzyć nowego. Od pewnego czasu mam drobne problemy z odpaleniem samochodu. Ogólnie pali na dotyk, dosłownie, przekręcam kluczyk i odpalony. Problem polega jednak na tym, że prawie natychmiast po odpaleniu obroty spadają prawie do zera i raz zgaśnie, a raz odbiją się obroty i chodzi potem dalej już dobrze. Problem jest i na zimnym i na ciepłym silniku, choć nie przy każdym odpaleniu tak jest, do tego zdecydowanie cześciej problem jest na zimnym silniku. Wystarczy, że natychmiast po odpaleniu pomogę mu delikatnie gazem i już jest OK. Silnik pracuje normalnie, trzyma obroty, nie falują, nic nie przerywa. Ogólnie chodzi pięknie tylko z tym odpaleniem jest jakiś wałek ostatnio...

Po zapaleniu na zimnym i lekkiej pomocy gazem jest wszystko normalnie. Chwilę ma wyższe obroty jak zawsze bo na ssaniu i powolutku się one obniżają do normy. Czyli tak jak bylo zawsze.

Generalnie coś takiego mi się pojawiało zawsze po resecie komputera, w sensie pierwsze odpalenie po resecie tak wyglądało, że po odpaleniu obroty leciały do zera, ale pochodził chwilę i jak rozumiem uczył się na nowo wszystkiego i było ok. Ale to chyba niemożliwe, że teraz komputer się resetuje po zgaszeniu silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!