Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

jestem załamany, wymieniam sobie lozysko, sciagnalem beben, otworzylem nowe lozysko z foli a tu co sie okazuje ze lozyska sie roznia ! sprawdzam po numerze seryinym lozyska okazuje sie ze sprzedane mi zestaw naprawczy http://www.contakt.pl/product_info.php?products_id=1098 zamiast do megane ... ;/ tu są zdjęcia, widzę że krzysiek wymieniał łożyska i ma tam podobne łożysko do mojego, ale moje po prostu nie chce wejść do bębna... zresztą łożyska które wyciągnąłem wyglądają zupełnie inaczej... chyba ze mam wyciagnac to cos srebrnego wewnatrz bebna i wtedy bedzie pasowac ?

bebenkq5.th.jpg

beben2mo5.th.jpg

lozyskadb1.th.jpg

 

P.S. Wiecie co Panowie, tak teraz siedzę i myślę, skoro to jest łożysko dwurzędowe, ono może po prostu rozpadło się w środku i na zdjęciach mam tylko wewnętrzną część łożyska, w środku została mi zewnętrzna jego obudowa ? :P tak teraz sobie myślę, spróbuje to jutro wyciągnąć :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze łożysko koła to nie jest coś co wymienia się bez problemu ręką. Stare trzeba usunąć za pomocą prasy ew. młotka i tulei jeśli jest zapieczone. Nowe się tylko wprasowuje.

Po drugie widać ewidentnie, że zewnętrzna część łożyska została Ci w bębnie. Ale to już zdążyłeś zauważyć sam.

Po trzecie różne łożyska pasują do różnych aut, więc to co kupiłeś nie musi być innego rozmiaru. Choć sam łożysk firm CX i Optimal bym już nie kupił. Te drugie przerabiałem w Clio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

megane I ph II rocznik 1999

wymieniałem ostatnio łożyska przód i były kulkowe a nie rolkowe.

kupiłem skf - majstrzy twierdzą , że dobre.

podziwiam , że do łożysk zabieracie się bez "prasek". u mnie było ciężko. kulki łożysk miały lekkie odkształcenia, hałas - teraz w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobione, ale czy mi się to oplacało ? nie bardzo ... za założenie nowego łożyska policzyli mi 30 zł... a jakbym pojechał to całość, czyli demontaż koło itp wzięliby 40 zł... super oszczędność :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 zł. to nie dużo. Ja w sobotę z bratem wymieniałem łożysko w toyocie carinie e z przodu. zeszło nam ok. 4 godzin. już wolałbym zapłacić te kilka złotych i mieć to z głowy. prasy nie trzeba,wystarczy odpowiedni młotek i narzędzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod ten temat bo mi tylne łozysko poleciało i mam pytanie czy w megance kombi 2001r mozna wymienic same lozysko czy trzeba komplet? :P

 

W moim Megane Kombi 1,4 16V z 2001 roku do wymiany była cała pista z łożyskiem (podobno komplet nierozbieralny) Koszt 350zł+50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!