Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się to powinno robić:

-za pomocą prasy i tulei o średnicy zewn. 49 mm wypchnąć łożysko z piasty

-za pomocą prasy i tulei o średnicy zewn. 51 mm wcisnąć łożysko do piasty bębna

-założyć nowy sprężysty pierścień osadczy w rowku bębna hamulca

-zamontować bęben hamulca

Jeżeli mechanik robi to domowym sposobem( młotek ) to za każdym razem uszkadza łożysko.

Jak by cię interesowały szczegóły,rysunki,objaśnienia,napisz,podeśle ci DTR-ke :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu :?: chciałbym zapytać czy w domu wymienię łożysko tylnie nie mając prasy ? jakąś tulejką i młotkiem ?:?: i druga sprawa : firma cx można taką zakupić ?:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak,możesz zrobić to metodą domową,ale musisz mieć zaplecze. Wymiana łożyska kosztowała mnie u mechanika 40 zł,czy warto,sam zdecyduj.Łożysko które zostało zamontowane było firmy CX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne łożysko wymienić jest bardzo łatwo. Wystarczy zdemontować beben hamulcowy razem z łożyskiem i wysunąć je z bębna od wewnątrz. Wystarczy do tego klucz nasadowy 30 z przedłuzką i większy wkrętak do zluzowania szczęk (jeśli bęben ma rant).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sprobuje sam :?: to jeszcze zapytam czy o dobrym lozysku mysle, mam kupic takie:

 

http://allegro.pl/item325122586_lozysko_ko...megane_039.html

 

http://allegro.pl/item330568996_lozysko_ty...ut_206_306.html

 

Pytam żeby nie kupic czegos innego :?:

 

Pozdrawiam :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar sam wymienić łożysko w tylnych kołach bardzo proszę o pomoc techniczną z waszej strony jak możecie opiszcie mi krok po kroku jak to zrobić z góry dzięki mam megane 1,4 55KW wersja RN rok 98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też padło lewe tylne łożysko - wyło. Oczywiście wymieniłem rok temu komplet. Brat mechanik polecił mi firmy FAG. Nie tanie i pewnie dlatego siedzą cicho :?:

 

PS. Przy wymianie należy koniecznie przeczytać instrukcję :?:

post-288-1206549647_thumb.jpg

post-1-1206549647_thumb.jpg

post-1-1206549648_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanko: Czy ktoś ma już jakieś konkretne doświadczenia w użytkowaniu łożysk firmy Cx, Optimal -np. przejechane ze 30 tyś na tych łożyskach bez wymiany ? Muszę wymienić a jakby nie było są 2 razy tańsze od francuskiego SNR'a ale nie wiem czy w ostatecznym rozrachunku rzeczywiście wychodzą taniej :?: Druga sprawa: może jakiś dobry człowiek poleci mi mechanika w Sosnowcu, który dokona profesjonalnej wymiany przy użyciu prasy a nie młotka i zainkasuje za to rozsądną stawkę. A trzecia sprawa : moja megi ma przejechane 167 tyś. i właśnie poszło jedno łożysko - czy jest sens wymiany pozostałych czy też przy takim przebiegu mogę jeszcze na nich pojeździć ?

 

z góry dzięki za odpowiedź

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soszi, ja wymieniałem w Dąbrowie Górniczej na ul. Zagłębia Dąbrowskiego (w sobote jadę wymienić kolejne łożysko tam) za 130zł (część + robocizna).

 

Jak chcesz więcej info, jak tam dojechać itd. to wal na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!