Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komputer pokładowy do Megi 1 Mega projekt


ggumiswawa

Rekomendowane odpowiedzi

Wtryskiwacze sterowane są oczywiście analogowo. Ważny jest tylko początek i czas trwania impulsu. Jego napięcie jest stałe. Wtryskiwacz w końcu zawsze otwiera się całkowicie.

 

PS. SMD jest bardzo fajne i dość łatwe do lutowania. Swego czasu zmontowałem i uruchomiłem Yampp'a3USB, jeśli ktoś zna ten projekt. NAwet miałem dla niego gniazdo w Megance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryskiwacze sterowane są oczywiście analogowo. Ważny jest tylko początek i czas trwania impulsu. Jego napięcie jest stałe. Wtryskiwacz w końcu zawsze otwiera się całkowicie.

Z tego co napisales wynika jednoznacznie ze steorowane sa cyfrowo ;).

Zerowe napięcie "0" wtryskiwacz zamkniety, jest napięcie stałe "1" wtryskiwacz otwarty - sterowanie 0,1 to sterowanie cyfrowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piok, faktycznie. Są tylko dwa stany.

 

ggumiswawa, sygnały wziąłem bezpośrednio z wtyczki na ECU. Mam rozpiskę ECU Sirius32N. Taki steruje moim silnikiem. Kolory to musiałbym sprawdzić. Teraz pamiętam tylko, że impulsy prędkości to pin 53, a impulsy na wtryskiwacz to np. 59 (i jesze trzy inne oczywiście). Masz już coś gotowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przeczytałem cały ten temat i muszę stwierdzić, że jestem pełen podziwu. Czekam z niecierpliwością na efekt końcowy. :?:

 

A jak zrobiliście z tym mierzeniem od 0 do 100 km/h? Tzn. jak jest sprawdzane, żeby się wszystko nie wysypało, jak za długo nie przekroczy się tej magicznej bariery? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Prosze, jezeli ktos ma o wrzucenie rozpiski dla ECU w mojej megance, bo jak sie zabiore za projekt chcialbym to miec.

 

Mam w pracy oscyloskop i jak skocze wazny projekt :evil: to w wolnej chwili zabiore sie z kolega za taki projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzieki, poszukam, kolega ma chyba nawet usera na elektrodzie.

 

[ Dodano: 2008-03-05, 12:57 ]

Szukam dokladnego opisu ECU (Fenix 5 ?) dla mojego silnika K7M 1.6 8v 90KM. Na elektrodzie nie moge tego znalesc / i mnie to wqrza juz (nie mam uzytkownika), chodzi mi o rozpiske, na ktorym pinie jest impuls do wtryskiwaczy a na ktorym predkosci! :(

 

Bylbym bardzo wdzieczny, jezeli ktos ma niech wrzuci to tutaj jako zalacznik.

Bo bede robil sobie taki komputerek i potrzebuje info na ten temat.

 

[ Dodano: 2008-03-06, 14:34 ]

Juz sobie znalazlem, jest w sam naprawiam opisane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

ggumiswawa, jak masz linka do człowieka montującego kompy na ATMega to podaj, miałem ale gdzieś wcięło :)

 

Już mam może komuś się przyda?

http://www.nestor-electronic.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

WITAM :D

Drodzy koledzy poszukuje schematu / rozpiski kostek przy liczniku w megane 1.6 z 96r

mam już na półce licznik z kompem od phII i jego rozpiske kostek co jak podłaczyć na piny ale brakuje mi rozpiski z phI.

Pytanie do was czy któryś z kolegów może mnie poratować taką rozpiską?? szukałem w dialogsie ale znalazłem tylko do phII.

Jak uda się wszystko zrobić to zrobie manuala :mrgreen:

 

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!