Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Interfejs do instalacji LPG, gazowej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy ma ktoś może schemat interfejsu do instalacji OMVL DREAM XXI? Na naszym forum nie znalazłem, a na elektrodzie są do innych instalacji.

 

Oprogramowanie już mam, najnowsze i nie wygląda na trudne w obsłudze.

Niedługo będę regenerować parownik oraz listwę LPG i chciałbym odczytać parametry przed i po regeneracji, ew. sprawdzić błędy.

Auto moim zdaniem nie ma mocy, jak jest zimno na dworze to po przełączeniu na gaz nie trzyma obrotów dopóki się dobrze nie rozgrzeje, no i spalanie ponad 14l/100km to trochę za dużo nawet jak na mój styl jazdy :)

 

W grę wchodzi tylko kabel USB bo nie mam portu com w netbooku.

A może ktoś ma taki kabel i chce się go pozbyć? :)

 

Złącze instalacji na zdjęciu:

imag0722.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami takiego fejsa kupisz na lpg forum za smieszne pieniądze...ja swój za 20 zł wyrwałem...a o schemat bym tam zapytał.

pewnie tego potrzebujesz :

http://allegro.pl/interfejs-lpg-ac-kme-stag-omvl-lpgtech-i1984549481.html

Edytowane przez andrzej27r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej pisałem do tego sprzedającego, przed chwilą odpisał, że bez problemu kabel sobie poradzi, także kupiłem.

Jak dojdzie to zobaczymy czy coś zdziałam czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...wymienić podzespoły to nie problem schody się zaczynają jak trzeba pózniej ustawić mapkę ,korekty itd...sam sie namęczyłem kilka dni zanim załapałem o co chodzi ,a i tak nie wyszło idealnie dlatego trzeba było sięudać do gaziarza :) Parametry możn asobie zapisać,ustawić temp.przełaczania itd,ale to nie wszystko,zawsze można spróbować samemu się pobawić,oby tylko nie przedobrzyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam zamiar samemu się pobawić, gorzej być chyba nie może, najwyżej podjadę kilka km na regulację.

Kilka lat temu byłem przy montażu tej instalacji i pamiętam, że gość robił dwie kalibracje, jedną na wolnych obrotach, a drugą na 2000obr/min.

Doświadczenie trzeba na czymś zdobyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam stopnia trudności ustawiania OMVL DREAM XXI. Do tej pory sam ustawiałem STAGa (bardzo prosto) i widziałem dwa razy ustawianie KME NEVO. Według mnie jak masz CLIPA i oprogramowanie do OMVL to dasz radę.

Co do kalibracji to w NEVO i STAGu najpierw wykonuje się autokalibrację, a później zbiera się mapę benzyny, gazu i co najwyżej nanosi się poprawki na mnożnik. W OMVL pewnie jest podobnie. CLIP pozwoli Ci później na sprawdzenie co komputer samochodu "myśli" o pracy na gazie i doszlifowanie ustawień.

Gdybyś chciał to mogę na miarę swoich możliwości jakoś pomóc.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu byłem przy montażu tej instalacji i pamiętam, że gość robił dwie kalibracje, jedną na wolnych obrotach, a drugą na 2000obr/min.

Ja mam OMVL Dream XXI N w swojej megance (ale córka nią jeździ). Jak wyglądało strojenie instalacji wcześniej (na warsztacie) nie wiem, ale jak przyjechałem odebrać samochód to gazownik posadził mnie za kierownicą, a on siadł na miejscu pasażera z laptopem na kolanach i tak jeździliśmy z pół godziny po mieście i poza miastem. On dyrygował jak mam jechać (ostre/łagodne dodawanie gazu, zmiana biegów górę/dół, hamowanie silnikiem itp) i obserwował ekran laptopa oraz wprowadzał stosowne poprawki. Później po 1000 km zapytał jakie mam uwagi odnośnie pracy instalacji (nie miałem żadnych), podpiął laptopa i podobna rundka na trasie, w czasie której naniósł jeszcze jakieś poprawki i tak to trwa do dzisiaj - instalacja zachowuje się bezbłędnie (ponad 7lat i ponad 120 kkm na gazie). Od chyba ponad dwóch lat mam interfejs oraz oprogramowanie diagnostyczne do tej instalacji i od czasu do czasu podłączam laptopa dla podgladu, ale poza zapisaniem na początku ustawień nic nie zmieniałem, bo uważam, że nie ma sensu kopać jak instalacja chodzi bez zastrzeżeń. Interfejs i program diagnostyczny przydał mi się dwa razy przy szukaniu usterki. Raz to był czujnik temperatury na reduktorze (niestabilne wskazania), a drugi raz przejściowe (przypadkowe i chwilowe) przerwy obwodu na cewce elektrozaworu gazowego, też przy reduktorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol. gimak, jazdy testowe z laptopem też były po montażu i rzeczywiście było tak jak piszesz, różne style jazdy itp. U siebie jednak nie będę zmieniać parametrów, tylko podgląd, żeby sprawdzić różnicę przed i po regeneracji instalacji. Podejrzewam, że odczuwalna będzie różnica już podczas jazdy. Podobnie jak u Ciebie instalacja też dobija już 120tys km i jedyne co było robione poza wymianą filtrów to padnięta sprężynka w listwie. Jesteśmy z niej abrdzo zadowoleni. Przez ponad 6 lat już dawno się zwróciła i zarobiła na to, żeby trochę o nią zadbać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy z niej abrdzo zadowoleni. Przez ponad 6 lat już dawno się zwróciła i zarobiła na to, żeby trochę o nią zadbać

Wymiana filtrów jest dla mnie tak oczywista, że o niej nie pisałem. Dbanie o instalacje to filtry i regulacje. Na temat tego ostatniego gaziarz, który instalację zakładał, jak do do niego pojechałem po 20kkm zapytał - filtry wymienione (tak),czy są jakieś problemy (nie), jak nie ma, to żebym mu głowy nie zawracał - więc nie zawracam. A z instalacji trudno, żebym nie był zadowolony i cieszę się, że więcej jest takich. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś interfejs i poszedłem grzebać, oto wyniki. Podpięcie odbyło się bez problemów, program zadziałał od razu po instalacji, wystarczyło podłaczyć kabelek i juz. Parę screenów. Jeśli ktoś zauważy coś niepokojącego to proszę o informacje.

Działanie na benzynie:

benz.jpg

 

Na gazie:

gaz1.jpg

 

Menu Autokalibracja:

gaz2autokalibrac.jpg

 

Menu Parametry:

parametry.jpg

 

Menu Czujniki:

czujnikiimi.jpg

 

Menu Mapa:

mapatct.jpg

 

to samo przy 2000obr/min:

mapa2000obr.jpg

 

Menu Lambda:

lambda.jpg

 

Menu Modyf. Mieszanki:

modyfmieszanki.jpg

 

Menu Gaz/Benzyna:

gazbenzyna.jpg

 

No i jeszcze na koniec czas działania:

czas.jpg

 

W związku z tym, że nie było żadnych błędów, części już zamówiłem i pod koniec tygodnia, albo w przyszłym będę wymieniać graty, zobaczymy czy to coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!