Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gdzie kupie takie uszczelki?


vista861

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem w ASO kupiłem uszczelki i oring , ciężko dostać te usszczelki w intercarsie, albo na allegro. dzisiaj założyłem wszystko i jest wreszcie idealnie, wreszcie podkreśclająć ponieważ nie wiedziałem co mu dolega kupiłem silniczek krokowy i nic, myślałem ze czujnik położenia wału ale okazało sie że też nie. Ale pomyślałem ze spróbuje sprawdzić szczelność beznzyną ekstrakcyjną i wszystko wyszło . uszczelki i jeden oging był taki stwardniały jak plastik. oby długo służyło. Gdy wariują obroty to warto sprawdzic czy nie ciągnie lewego powietrza. pozdrawiam wszystkich posiadaczy reanault.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko dostać te usszczelki w intercarsie, albo na allegro.

Uszczelki przepustnicy kupuje się w sklepach z łożyskami lub warsztatach zajmujących się naprawą różnego rodzaju pomp. Za swoje, w sumie zapłaciłem 11 zł. :). Natomiast uszczelki kolektora dostępne są jedynie w ASO. Możesz próbować poszukać na szrotach i kupić za kilka zł, cały plastikowy kolektor z uszczelkami i czujnikami podciśnienia i temp. zasysanego powietrza ale nigdy nie ma gwarancji na ile są szczelne.

Jak miałem zdjęty kolektor to również zastanawiałem się czy ich nie wymienić lub posmarować ich dodatkowo uszczelniaczem silikonowym. Ostatecznie wyczyściłem je i założyłem stare. Jak na razie nic nie wskazuje żeby były tam jakieś przedmuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

a ja podpytam :D i odkopię troszku temacik.

 

Czy kolektor dolotowy można uszczelnić tylko silikonem wysokotemperaturowym ? Pytam gdyż wg. manuala tak właśnie można zrobić, a chcę jutro zadziałać i uszczelnić dolot wraz z przepustnicą oraz czyszczenie przeprowadzić.

Jeszcze jedno małe pytanko :D wyszukałem że rozmiar oringów na przepustnicę to 65mm*4mm i 70mm*8mm i tego się trzymać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!