Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kilka pytań odnośnie ekonomii oraz osiągów


jackherer

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Interesuje mnie ile wyciągacie swoimi megankami 96-97r z silnikiem 1.4 energy na monowtrysku.

Wg informacji producenta ponoć idzie 170 zapieprzać...aczkolwiek więcej jak 150 nigdy nie wydusiłem...

Ostatnio wymieniałem cały wydech (środkowy+końcowy), kable, świece, filtr powietrza...i z 2ma pasażerami 145km/h z pedałem w podłodze i spadło do 140 po chwili.

 

Kolejną kwestią jest ekonomia....

Jak jeździcie?

Nie posiadam obrotomierza i w sumie do końca nie wiem jak bujać silnik żeby mało palił.

Osobiście staram się na każdym biegu trzymać takie podziały

 

1 - 20km/h

2 - 30-40km/h

3 - 50-60km/h

4 - 60-70km/h

5 - czasami jade 70 na piątym...aczkolwiek zazwyczaj 80-110km/h

 

Swego czasu obliczyłem spalanie na poziomie 6.5 trasa 7-7.5 miasto..

Zalałem raz wachy na BP i nagle kalkulacje podały 9L miasto więc cholernie dużo się zrobiło coś;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Mam ten sam silnik i na gazie szło 150 parę (z pasażerem) i miał jeszcze leki zapas podejrzewam że na benzynie 160 parę dał by rade.

2 Co do ekonomi nie narzekam zdarzyło mi się że w trasie spalił 7,9l LPG no w mieście jest to jakieś 9-10l LPG zależy jakie koreczki.

3 Staram się jeździć ekonomicznie bez gwałtownego przyśpieszania i nie przekraczać 3tys na obrotomierzu tak że jak do codziennej jazdy bez szaleństw to spalanie jest bardzo ok.

4 w autku parę miesięcy temu wymieniłem (tłumik końcowy i środkowy), świece ,przewody wys ,filtr paliwa ,powietrza ,oleju no i olej oraz płyn chłodniczy, regulacja zaworów ( dużo dała) parametry które podałem to po tych zmianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rixon87 to musiał bym dojść co tak dusi moją Megi ;D

Jeden ziomek się mnie pytał czy diesla mam...mowie, że benzyniak...a ten "to co tak stuka pod maską?"

Chodziło mu o klepanie zaworów o pokrywę klawiatury. Doradził mi jechać na regulacje.

Mógłbyś opisać jakie zmiany zaszły po regulacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro stukają ci zawory to na pewno trzeba je wyregulować. Regulacja zaworów daje lepszą kulturę pracy silnika a co za tym idzie jest cichszy u mnie jak by spalanie było mniejsze z deka i troszkę mocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz tak policzyłem Pi razy oko spalanie i wyszło mi 8.1L/100km

w 2 tygodnie chlasnąłem 600km z groszem i już mam poniżej dolnej kreski (pierwsza podziałka od rezerwy do kreski).

Dojeżdżam do pracy 25km i tak 30% trasy to miasto ( światła + ograniczenia do 50/60) po drodze jakieś wiochy....i ogólnie na trasie trzymam na 5tce 70-90 czasami 100-110 sie bujnie przy wyprzedzaniu....

Te zawory to da się jakoś samemu wyregulować czy potrzeba do tego jakichś specjalistycznych aparatów pomiarowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory da się samemu wyregulować ale zamiast się rozpisywać masz link jak to zrobić http://megane.com.pl/files/file/24-regulacja-luzu-zaworowego-w-silniku-k7m/ ściągnij instrukcję tam jest wszystko wyjaśnione jak zrobić regulację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mu o klepanie zaworów o pokrywę klawiatury.

 

Tak na marginesie: zawory nie stukają o pokrywę klawiatury :) niby jak? Jak nad nimi jeszcze jest wałek rozrządu a nad nim sporo miejsca i dopiero obudowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!