Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Buczenie , wibracje przy 2500-3200obr/min


samochodziaz1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich , posiadam Renault megane scenic 1997r silnik 1,6e (90KM), od ok pół roku mam problem z buczeniem w kabinie podczas dodawania gazu w przedziale 2500obr zaczyna się robic takie nieprzyjemne dudnienie(buczenie)po przekroczeniu 3200obr jest w miare ok, wymieniłem wszystkie poduszki , nowy wydech i katalizator , plecionka wydechu,wieszaki tłumików itp. Już nie wiem co robic gdzie szukac żeby tą usterkę zlikwidowac, pomużcie proszę ...bo ja rozkładam już ręce..

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek jest nowy , ale rolki nie zmieniałem

 

Dodano: 18 gru 2011 - 11:08

w silniku słych/'fbac że wałek rozrządu jest wytarty na panewce w łaśnie w tym przedziale obrotów 2500-3200 go słychac czy może to powodowac drgania na silniku i dudnienie(buczenie)??

 

Dodano: 21 gru 2011 - 12:03

zzzzA\\\zzz

 

Dodano: 21 gru 2011 - 12:03

zzzzA\\\zzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwowałem zapalony silnik i przy obrotach 2500obr/min wzwyz silnik wpada w lekkie drgania odczuwalne na karoserii , wiec czy możliwe że coś bije lub jest wyrobione np.wałek rozrządu|????

 

Dodano: 22 gru 2011 - 11:02

chodzi mi oto czy słyszalny u mnie wałek rozrządu może powodowac aż takie wibracje?

 

Dodano: 24 gru 2011 - 21:38

Proszę Was napiszcie co mam zrobic gdzie szukac przyczyn ,nie wiem moze zaczac od zdjecia klawiatury w glowicy i sprawdzenia wałka czy nie ma luzów???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć osłonę kolektora wylotowego, odpal auto, dodaj gazu na przepustnicy i ręką sprawdź (przysuwając, nie dotykając), czy na łączeniu kolektora z katalizatorem nie dmucha po ręce. Jak dmucha, masz przyczynę.

A, i jeszcze jedno. Jak zawory nie będą dobrze wyregulowane, silnik będzie wpadał w wibracje, trząsł się, itp.

Edytowane przez Kreciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zgadzam się z przedmówcą. Sprawdz kolektor wydechowy bo prawdopodobnie jest peknięty. To norma. U mnie tez zaczął powoli pękac i odgłos mimo wymiany wszystkiego narastał. Teraz szykuje sie do wymiany kolektora na nowy z Nowego śącza z rur nie żeliwny. A drgania silnika . No wiesz czas robi swoje i silnik nie bedzie jak nowy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolektor jest dobry , połączenie pomiędzy katalizatorem a kolektorem jest szczelne, silnik zaczyna drżec(wibrowac) jak osiągnie 2300obr/min jest to odczuwalne w kabinie słychac plastiki jak trzeszczą od drgań , czy ktoś z Was szanownych Forumowiczów miał taki przypadek w swoim Scenicu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie w Scenic-u, ale w ciotki Megane. Mechanik, jak walczył z uszczelką miski olejowej, podłożył między kolektor i gródź drewniany klocek. Po odbiorze auta, też były wibracje na karoserii i w środku. Okazało się, że zapomniał go wyjąć. Po wyjęciu go, jak ręką odjął...

Spróbuj jeszcze jedną rzecz:

Niech ktoś wsiądzie za "fajerę", przyciśnie pedał gazu do obrotów, w których występuje ta anomalia, a Ty lekko przytknij coś do rury wydechowej (nie tak, aby ją zatkać całkowicie, ale żeby był opór w wylocie gazów). Jeżeli to dudnienie ustanie, oznacza to problem z wydechem (tłumik końcowy).

Edytowane przez Kreciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście piszesz, że buczenie występuje. To, że buczy w tłumiku końcowym, nie oznacza że będzie to słychać tylko z tyłu.

Sprawdziłeś, czy nic nie blokuje kolektora dolotowego ? I nie mówię tu o otwarciu maski, spojrzeniu i zamknięciu maski. Trzeba zajrzeć od dołu lub głęboko włożyć rękę za kolektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem czy coś nie koliduje z silnikiem i wyglada że wszystko jest ok,jeszcze tak myśle że może koło pasowe wału korb. jest krzywe?ale ja mam koło aluminiowe,w moim sceniku jadąc tak do 100km/h jest w miare cicho , powyżej 100km jest już glośno , ale przegladalem forum i większosc ludzi ma podobny problem więc może ten typ tak ma?:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!